Стало відомо, як об’єднаються решта населених пунктів Тернопільщини

18052015-1-765x510Адміністративна реформа на Тернопільщині підійшла до рубежу. У Тернопільській ОДА вчора презентували зміни до Перспективного плану формування територій громад Тернопільської області. Це означає, що тим населеним пунктам, які до цього часу були за межами об’єднаних територіальних громад, повинні нарешті пристати на чийсь бік.

І хоч Перспективний план ще на стадії доопрацювання, “карта об’єднання” вже очевидна: з Озерянською громадою об’єднається Більче Золоте, Мельнице-Подільську громаду розширять, як і Гусятинську, Золотопотіцьку, Озерянську, Козлівську,  Коропецьку, Скорівську, Теребовлянську, Микулинецьку, Заводську, Колодняньську, Білобожницьку, Байковецьку і Шумську. Нова Збаразька громада увійде в союз з існуючою Колодницькою, так само Почаївська і Лопушинська. Без змін залишаться Васильковецька, Підволочиська, Скалатська, Новосілівська, Іванівська, Золотниківська та Великогаївська громади, оскільки тут уже достатня кількість населення.

Все ж є населені пункти, які категорично відмовляють від об’єднання з будь-ким. Приміром, як село Токи Підволочиського району, побоюючись залишитися без ресурсів на периферії. “В Україні процес об’єднання — добровільний, силою нікого не змушуватимуть. Але, іншої перспективи в Токів нема: об’єднатися з Хмельниччиною, або з громадами, які там вже існують», – прокоментував прецедент заступник голови Тернопільської обласної державної адміністрації Олег Валов.

Загалом на Тернопільщині запропоновано створити 49 об’єднаних громад, тобто ще 24 нові.

Ті громади, що швидше об’єднаються, ближчою буде перспектива одержати гроші від держави — Тернопільщині “перепаде” 141554,4  тис. гривень субвенції. Очікується і міжнародна допомога від уряду США та Євросоюзу на реалізацію проектів у сфері інфраструктури, створення ЦНАПів, навчання.

Нагадаємо, на території області утворено 26 об’єднаних територіальних громад, що  охоплюють 27% території Тернопільської області, 167 рад із 615 сільських, селищних та міських рад (283 населені пункти) та 229 тис. населення. Загалом сформовано 172 ОТГ (159 — у жовтні 2015 р., ще 10 — у березні і 3 — у квітні 2016-го) із загальною кількістю населення 1,5 млн осіб. До їх складу увійшло 845 місцевих рад (7% загальної кількості) і 2,2 тис. населених пунктів. Займають вони майже 7% площі країни.

“Вилучіть у громади її силу і незалежність, і ви знайдете в ній лише керованих, але тоді вже не розраховуйте зустріти тут громадян…” (с) Алексіс-Анрі-Шарль Клерель де Токвіль.

Коментарі вимкнені.