Завдяки “Свободі” унікальний спортивний комплекс в центрі Тернополя може пропасти, а саме місто перетвориться у бананову республіку

У Тернополі є унікальний спортивний комплекс, аналогів якому нема у всій Україні. Розташований він на вулиці Шептицького, 26 (гідропарк Топільче). На площі два гектари розташована єдина у Західній Україні спеціалізована 750-метрова траса для картингу, авіамодельний і автомодельний корди і міні-футбольний стадіон, – пише  Наш День.

Тут займаються вихованці Тернопільського обласного комунального центру науково-технічної творчості школярів та учнівської молоді. Вже багато років на ремонт траси для картингу та й загалом на утримання закладу виділяють мінімальні кошти, яких вистачає лише на оплату комунальних послуг і зарплатню працівникам. Тож викладачі, діти та їх батьки взялися самотужки її ремонтувати та прибирати територію спортивного комплексу. Кожних вихідних з’їжджаються юні спортсмени з усієї області, аби підготувати трасу для занять картингом.

– Картинг –  це екстремальний вид спорту, дуже схожий на «Формулу-1». Тільки тут швидкості менші, – розповідає керівник гуртка картингу Козівського будинку дитячої та юнацької творчості Юрій Петько. – Всі гонщики «Формули-1» проходять школу картингу. Цей спорт забирає дітей з вулиці, навчає їх водити авто, розбиратися у техніці, працювати на токарних і фрезерних верстатах, із різними слюсарними інструментами, паливно-мастильними матеріалами. Ми закликаємо небайдужих тернополян  долучитися до ремонту траси. Було б добре, якби нам допомогли грейдером розчистити цю територію та будматеріалами. Від цього залежить майбутнє юних спортсменів з усієї області.

DSC_0211

Двоє синів підприємця із Бучача Романа Пендиківського займаються картингом вже кілька років. Тож чоловік вирішив допомогти будівельними матеріалами для ремонту траси і разом із синами працює тут щовихідних. Каже, не може спокійно дивитися, як руйнується така чудова траса. Його дивує, як держава може так байдуже ставитися до розвитку молодого покоління, а особливо гуртківців технічних напрямів, адже за ними майбутнє України

– Існує інформація, що в Україні на одного гуртківця витрачають в десять разів менше коштів, аніж на злочинця, який сидить у тюрмі, – додає пан Роман, – То чи не краще розвивати позашкільну освіту, аніж будувати нові тюрми? Перевірено, що «важкі» діти, які потрапляють на гурток картингу, виправляються і стають чудовими спеціалістами у технічній сфері, водіями.

DSC_0194

– Спортивний комплекс розпочав свою роботу у 1986 році, – розповідає Олександр Перевалов – ще кілька місяців тому завідувач спортивно-технічним комплексом, а зараз громадський активіст, який за власним бажанням досі опікується комплексом. – На моїх очах його споруджували. Цю землю на забудову комплексу виділили у 1983 році. Ми дуже пишалися ним, проводили тут обласні, всеукраїнські, міжнародні змагання. І зараз багато картингістів питають мене, коли нарешті ми відновимо трасу і зможемо приймати змагання високого рівня.

DSC_0208

Олександр Спартакович зазначає, що цей спортивний комплекс є ласим шматком для багатьох.

– Ось, до прикладу, недавно відгородили парканом частину нашого майданчика – відразу ж біля траси для картингу. А за правилами змагань ближче аніж на десять метрів від траси не можна нічого встановлювати. Швидкості картингу досягають 130-140 кілометрів. Якщо пілот не впишеться в поворот, то відразу ж вдариться в паркан і може травмуватися. Ми стараємося самотужки відновити цю трасу, адже з часу її спорудження нам не виділили жодної гривні на ремонт. У нас навіть немає працівника, який мав би обслуговувати спортивний комплекс, косити траву та підтримувати тут порядок. Тому учні та їх викладачі роблять все самотужки. До прикладу, газонокосарку везуть аж із Бучача. А от футбольний стадіон міської спортивної школи обслуговує четверо людей, а в нас – жодної ставки.

DSC_0215

Сьогодні споруди на цьому спортивному майданчику належать до обласної ради  та обласного ТСОУ, а земля належить Тернопільській міській раді. Однак, не дбають про нього ні одні, ні інші. Жаль, що унікальний спортивний комплекс в центрі міста занепадає через байдужість влади. І траса для картингу, і авіамодельний корд потребують ремонту та реконструкції. Адже цей спортивний комплекс може стати візитною карткою Тернополя та приймати змагання найвищого рівня.

DSC_0200

– Ми не мали коштів, аби приватизувати цю землю та оформити на неї документи. Тож тепер міська рада, користуючись цим, забрала шматок землі, щоб розширити ринок, – каже пан Олександр. –  Вони не поцікавилися технічними вимогами, не запросили нас на судове засідання. Якщо рухатися у такому ж напрямку, то дуже швидко весь спортивний комплекс перетворять на ринок, а Тернопіль – на бананову республіку. Де будуть займатися наші діти, де виховуватимуть майбутніх інженерів, винахідників, спортсменів? Сорок беріз, які садили наші діти, напевно, вирубають, аби поставити базарні ятки.

Кілька років тому  трасу вже скоротили за доволі дивних обставин.

DSC_0216

– Тоді головою обласної адміністрації був Василь Коломійчук, – пригадує Олександр Перевалов. – Нас переконували, що на місці теперішнього ресторану «Garden Hall» буде медичний заклад, у якому «вирощуватимуть» шкіру для медичного університету. Взамін влада обіцяла перенести трасу і обладнати її. Однак зробили все дуже неякісно, пошкодили меліоративні канали. Через це тут постійно стоїть вода. Згодом на наші прохання встановили водостік, але навіть не накрили його, так що діти можуть туди впасти.

Вихованці Тернопільського обласного комунального центру науково-технічної творчості школярів та учнівської молоді, їх наставники та батьки щиро сподіваються, що комплекс вдасться зберегти, а картингова траса файного міста ще прославиться на всю Україну і прийматиме змагання найвищого рівня. Але для цього потрібно, аби керівництво області й Тернополя не залишалося байдужим до цього.

Редакція газети «Наш ДЕНЬ» зверталася за коментарем у Тернопільську міську раду.Однак, відповіді ми не отримали. Сподіваємося, що чиновники обласної та міської влади належним чином відреагують на прохання батьків і дітей і збережуть у Тернополі унікальний спортивний комплекс.

Юля ТОМЧИШИН, Наш День

-1 thoughts on “Завдяки “Свободі” унікальний спортивний комплекс в центрі Тернополя може пропасти, а саме місто перетвориться у бананову республіку

  • 22:45 | 22.04.2014 о 22:45
    Permalink

    Коли ви останній раз там бачили карт?

  • 07:37 | 23.04.2014 о 07:37
    Permalink

    У місті маса проблем, котрі стосують кожного мешканця: медицина, дороги, освіта та ін. Але на думку “картингістів” усе місто має власні гроші тратити на їх примхи! Подобається їм ця розвага – нехай самі і тратять на неї гроші. А якщо мені подобається грати у гольф чи плавати на дорогй яхті, то міська рада має для мене на це тратити гроші?

    • 09:52 | 23.04.2014 о 09:52
      Permalink

      То ви вважаєте, що на цій території краще зробити ринок? Ще й прибуток місту принесе. А то якісь діти займаються там дорогими розвагами…Однозначно, ви праві..Як взагалі на цьому місці могли спорудити спортивний майданчик..кому він потрібен…однозначно, там мав бути ринок

Коментарі вимкнені.