Лайфхак від поліції Тернополя: як вберегти своє житло

Квартирні крадіжки – основне питання прес-конференції, яка відбулася 16 вересня у Головному управлінні Нацполіції краю. Як убезпечити мешканців краю від такого виду злочинів розповіли фахівці.

Виламування серцевин замка, підбір ключів незахищені вікна та незачинені двері – основні методи проникнення злодіїв до помешкань. Зі слів правоохоронців, досвідченому «домушнику» потрібно лише дві хвилини, щоб потрапити до помешкання.

Кількість квартирних крадіжок зросла як по Україні, так і в нашій області зокрема.
– За 8 місяців минулого року було скоєно 190 крадіжок. У 2016-му на Тернопільщині їх уже зареєстрували 212 , – розповів старший оперуповноважений в особливо важливих справах кримінальної поліції Головного управління Національної поліції в області Іван Бачинський. – Здебільшого їх скоюють приїжджі гастролери, але є серед них багато і аматорів. Часто самі краяни допомагають скоїти протиправне, не зачинивши двері чи вікно.

Поліцейські стверджують – немає надійного замка чи дверей. Сучасним злодіям під силу підібрати ключ, розкурочити замок, чи виламати двері. З останніх методів – це азотний, коли рідкий азот заливають в циліндр замка, тим самим пошкоджуючи його.
Проникаючи до житла досвідчені злодії добре знають , де шукати цінні речі та гроші. Часто це роблять так майстерно, що господарі по декілька днів не помічають крадіжки. Не слід нехтувати елементарними правилами та залишати цінні речі у легкодоступних місцях. Шафи, матраци та одяг не є надійним сховком. Однак гроші та прикраси крадії можуть винести і разом з сейфом, у якому х зберігали.
– Найкращий захист майна – підключення оселі до пункту служби охорони, – заступник Управління поліції охорони в Тернопільській області Ярослав Дзьоник. Навіть якщо злодій підбере ключ до замка, винести ваше майно йому не вдасться. На заваді йому стануть працівники поліції охорони.

Поліцейські охорони продемонстрували журналістам найсучасніше обладнання, яке використовують для захисту помешкань краян і не тільки. Тривожні кнопки можна носити з собою, а за допомогою нових GPRS, GSM технологій можна контролювати систему охорони на відстані по мобільному телефону.
До 30 вересня в області триває соціальна акція «Квартира під охорону. За умовами акції, в цей період громадяни сплачуватимуть за вартість охоронного обладнання, а монтажні роботи виконуватимуться лише за половину вартості. Для учасників АТО знижка на монтажні роботи до 75%.

Після виконання монтажних робіт та укладання договору на охорону Ваше майно гарантовано перебуватиме під захистом справжніх професіоналів.
Поліцейські охорони радять не забувати й про інші способи збереження свого майна. Перед тим, як залишити помешкання, слід не квапитися і переконатися, що кватирки, вікна і балконні двері надійно зачинені. Особливо, якщо ви мешкаєте на першому поверсі, або у квартирах, поблизу яких розташовані пожежні драбини прибудов.

Коментарі вимкнені.