На Тернопільщині боєць АТО уже понад півроку не може отримати обіцяну земельну ділянку

У сільрадах відмовляють чоловікові, який повернулася з війни, бо «чужий». Не знайшлося землі для військового і у рідному селі.

Василь Стефанчук більше року провів на фронті. Коли повернувся з Донецької області, вирішив зайнятися господарством та будівництвом. Утім у рідних Гаях Шевченківських бійцю відмовили у виділенні ділянки. Історія повторилася й в інших селах.

«Я був уже в чотирьох селах, і найкраще, що мені могли сказати: ти – чужий, бо не прописаний у селі. Позиція місцевої влади просто шокує: коли ми були в окопі, то всі були свої, всі герої, а тепер, очевидно, від нас відцуралися», – розповідає учасник АТО Василь Стефанчук.

Коли ж після тривалого оббивання порогів Василеві нарешті запропонували ділянки, вони виявилися непридатними для будь-якого виду господарства. Одна – поблизу Малашівського сміттєзвалища, а до іншої – не можливо навіть доїхати.

«Переважно учасникам АТО виділяють землю, яка нікому непотрібна. До прикладу, запропонована ділянка на половину знаходиться під високовольтними лініями, а на половину – на північному схилі. Туди неможливо навіть машиною заїхати: із двох сторін залізниця», – пояснює Василь.

Як пояснили «Народному контролю» «земельники», рішення, де і яку ділянку виділяти, справді чимало залежить від позиції сільської ради.

«Виділення землі відбувається за погодження із органом місцевого самоврядування, нехтували їхнім рішенням ми не можемо», – коментує в.о. начальника головного управління Держгеокадастру в Тернопільській області Павло Боднар.

Один із тих, хто відмовив Василеві Стефанчуку у наданні землі Озернянський сільський голова Богдан Наконечний, виправдовуючись, назвав різні причини свого рішення: перша – у селі і своїх захисників достатньо, яким треба виділити землю, а друга:

«Відмовили, бо ділянка, на яку він претендує, розміщена на пасовищі, де люди випасають худобу», – переконує Богдан Наконечний.

Утім, як з’ясувалося, його слова не відповідають дійсності.

«Сільський голова порушує вимоги чинного законодавства. Ця ділянка не є громадським пасовищем. Це земля запасу, розпорядником яких є головне управління», – розповіла в. о. начальника відділу держгеокадастру Зборівського району Оксана Пригара.

Понад те, запас землі на території Озернянської сільської ради дозволяє забезпечити ділянками багатьох.

«Сільрада має 170 га земель ненаданих і 100 га, відведених спеціально для сінокосіння і випасання худоби. Тобто об’єм земель сільськогосподарського призначення дозволяє забезпечити наділами своїх жителів по всіх видах використання, та ще й надати по 2 га для особистого селянського господарства учасникам АТО, незалежно від місця проживання», – запевнила Оксана Пригара.

««Народний контроль» вимагатиме винесення питання на сесію Озернянської сільської ради. Якщо ж депутати не погодять виділення ділянки, надамо повне юридичне обґрунтування, чому можна надати землю бійцеві без цього погодження із сільрадою. В іншому випадку будемо добиватися справедливості у суді», – запевнив юрист «Народного контролю» Анатолій Подковський

Коментарі вимкнені.