На Тернопільщині масово, але незаконно видобувають червоний камінь

Лише за кілька днів правоохоронці викрили три групи каменевидобувачів.

Про незнайомих у селі повідомили у Ліщанецьку сільраду місцеві жителі. Люди побачили, як ввечері у їхній населений пункт заїхали два вантажних невідомих автомобіля та попрямували в бік лісу. Мешканців це обурило, оскільки великогабаритний транспорт руйнує й так погану дорогу.

Про гостей сільський голова Світлана Олійник одразу повідомила дільничного.

– Ми з односельчанами дочекалися поліцейських та разом вирушили до лісу, аби подивитися де автівки. Вже там ми зрозуміли, що незнайомці вантажать камінь на два ЗІЛи.

За словами начальника Бучацького відділення поліції Сергія Гаврилюка, після того, як надійшло повідомлення від сільського голови, правоохоронці одразу виїхали на місце події. Вони спільно з громадою, зупинили шістьох порушників, які видобували камінь без жодних дозвільних документів. Допомагали громаді і члени громадської організації «Протидія корупції та моніторинг екології «Скеля».

Порушникам правоохоронці сказали проїхати у відділок. Один Зіл, завантажений каменем, зміг виїхати на гору, інша вантажівка забуксувала і почала зсовуватися у Стрипу. Рухатися далі транспорт зміг лише після того, як його розвантажили.

У вантажівці, яка змогла виїхати, знаходилося близько 4-х кубометрів червоного каменю різних форм та розмірів. Видобували корисні копалини 6 мешканців навколишніх сіл Бучацького району.

Ще одну групу добувачів каменю піймали правоохоронці Бучаччини у селі Дуліби. Там четверо односельців, жителів села Скоморохи, незаконно видобували корисні копалини. До приїзду правоохоронців порушники встигли накопати маже 3 куба червоного каменю.

15 кубометрів каменю виявили поліцейські превентивної служби під час патрулювання селища Золотий Потік у вантажівці ДАФ. Жодних документів на корисні копалини водій не мав.

За словами лісничих, на сьогодні у Бучацькому районі немає в експлуатації жодного офіційного кар’єру, але є місця, в яких можна видобувати камінь. Проте для цього потрібен відповідний дозвіл та ліцензія.

Усі порушники зізналися у скоєному. Події внесені до ЄРДР за статтею 240 частина 1 ККУ – Порушення правил охорони або використання надр.

Коментарі вимкнені.