На Тернопільщині немає жіночих та чоловічих професій. Є професіонали!

Законодавство України створює правове середовище та передумови, що забезпечують гендерну рівність, яка передбачає рівний доступ, можливості, обов’язки та участь чоловіків і жінок в усіх сферах суспільно-економічного життя. Зокрема, законодавчими підставами забезпечення рівних прав громадян при прийомі на роботу є статті 21, 23, 24 Конституції України, статті 2, 3 Закону України «Про забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків», статті 3, 50 Закону України «Про зайнятість населення».

«Сьогодні від економічних негараздів у суспільстві потерпають майже в однаковій мірі, як чоловіки, так і жінки.

Так, у 2016 році в місцевих центрах зайнятості Тернопільщини безробітних жінок було зареєстровано 46,7% від загальної кількості безробітних (32799). За сприяння служби зайнятості області було працевлаштовано 9980 безробітних (жінки – 4187 (42%). З компенсацією роботодавцям витрат єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування отримали роботу 428 безробітних, з них 245 жінок (57,2%). Більш сміливішими у започаткуванні власної справи були чоловіки (65 з поміж 104 осіб, які скористались одноразовою виплатою допомоги по безробіттю для організації власної справи). Чоловіки охочіше брали участь в громадських та інших роботах тимчасового характеру (із 3478 осіб – 1452 жінки), проходили професійне навчання або підвищували свою кваліфікацію за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття (із 3920 безробітних – 1584 жінки).

Зберігається подібна тенденція й у січні-лютому 2017 року. Через службу зайнятості Тернопільщини роботу шукали майже 15,3 тис. безробітних (46% – жінки). Серед 797 осіб, які отримали прийнятні місця праці кількість чоловіків і жінок майже однакова (394 жінки)», – повідомив директор обласного центру зайнятості Василь Олещук.

Проте, в силу ряду суб’єктивних та об’єктивних причин, жінкам знайти своє місце на ринку праці дещо важче.

Служба зайнятості прагне допомогти безробітним краянкам адаптуватись до умов ринкової економіки, не втратити мотивацію до праці, надати їм психологічну підтримку. З метою забезпечення рівних конституційних прав на працю, подолання гендерних проблем при працевлаштуванні, висвітлення професійних досягнень жінок фахівці обласної служби зайнятості проводять різні організаційні, консультаційні та просвітницькі заходи. У кожному базовому центрі зайнятості є тематичні кутки «Для вас, жінки», а в Будинку праці в Тернополі діє гендерний центр, на базі якого функціонує жіночий клуб «Гармонія». Його мета – допомога жінкам у побудові індивідуальної стратегії професійної самореалізації, виявлення здібностей та можливостей для кар’єрного зростання, вміння адаптуватися до сучасних вимог роботодавців. Загалом, за час діяльності клубу «Гармонія» (з серпня 2011 року по лютий 2017 року) для понад 800 безробітних жінок відбулося 65 засідань, участь у яких взяли успішні бізнес-леді, психологи-практики, науковці, народні майстрині, спортсмени, лікарі, учасники телешоу, навіть екстрасенс та графолог.

У БЦЗ регулярно проходять семінари та тренінги для жінок, облаштовано дитячі кімнати (кутки), де жінки можуть залишити дітей на час роботи з фахівцями ЦЗ.

Аби посприяти безробітним у якнайшвидшому пошуку роботи, центри зайнятості області використовують нові сучасні технології: відеорезюме, комунікацію з шукачами роботи через соціальні мережі, започатковуємо відеопрезентації вакансій та он-лайн співбесіди, запроваджено електронну реєстрацію шукачів роботи на прийом до фахівців базових центрів зайнятості.

«Послуги щодо сприяння зайнятості населення та укомплектування підприємств, установ, організацій робочою силою надаються всім клієнтам незалежно від ознаки раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного та соціального походження, майнового стану, місця проживання, за мовними або іншими ознаками. Це стосується як шукачів роботи, так і представників підприємств, організацій, установ, приватних підприємців, – поінформував директор ОЦЗ. – До речі, у центрах зайнятості області регулярно проходять семінари для роботодавців, під час яких мова йде про поширені гендерні стереотипи у сфері праці, обговорюються питання гендерної рівності при прийомі на роботу та щодо своїх працівників; роботодавці ведуть бесіду як уникнути дискримінації на робочих місцях; знайомляться із вимогами до подання оголошень про вакансії згідно з вимогами Закону України «Про зайнятість населення».

Хочу зауважити, що якщо людина володіє навичками, знаннями, досвідом, які зазначені роботодавцем як критерії для відбору на вакантну посаду, то вона має рівні можливості у працевлаштуванні незважаючи на те, жінка це чи чоловік. Життя доводить – люди обох статей можуть на рівних демонструвати високі розумові й організаційні здібності, адже маємо високопрофесійних чоловіків-кухарів чи вчителів та фахових жінок-керівників. Немає жіночих та чоловічих професій. Є професіонали!»

Пресова служба Тернопільського обласного центру зайнятості

Коментарі вимкнені.