Сквери на вул. Текстильна і Миру з багаторічними деревами таки забудують?

Сесія Тернопільської міської ради запланована на 24 лютого. То що ж пропонують прийняти депутатам: зміни до генплану, які фактично відбулися, чи ті зміни, які мають відбутися?

Під час круглого столу  “Генеральний план Тернополя: відвертий дерибан землі чи маніпуляції політиків” у прес-клубі депутат Тернопільської міської ради Роман Навроцький, зокрема, зазначив: «Кілька тижнів тому я детальніше почав вивчати генеральний план міста. Порівнював діючий з тим, що на офіційному сайті міської ради. Відтак, за зміни до генерального плану 24 лютого голосувати не буду.

Наведу приклад: на вул. Текстильна, 2 є сквер, який за попередньо затвердженим генпланом вважається зеленою зоною (там є більше 30 дерев). Згідно з запропонованими змінами, на місці скверу вказано житлову забудову…

Буду виступати з пропозицією відтермінувати голосування за зміни до генплану, а також розпочати знову процедуру затвердження проекту змін, але по-правильному: перемалювати його там, де є зауваження, а тоді передати депутатам на розгляд. Для цього треба два місяці і добра воля”, – кінець цитати.

Депутат Тернопільської міської ради Андрій Шкула: “Проект внесення змін до генерального плану – це купа різних змін до існуючого генплану. Частина цих змін об’єктивно нормальні, частина – прикривання попередніх маніпуляцій, інша частина – зони, які роздерибанять на перспективу. За те все депутатам треба проголосувати так або ні. Частина депутатів наївно думають, що на сесії у них буде можливість голосувати вибірково.

Я займаю позицію тих, хто вважає, що нам потрібно скасувати процедуру збору пропозицій, по-новому провести публічно і відкрито (це займе два місяці) збір тих пропозицій, публічно сказати: правильні вони чи ні, публічно провести громадське обговорення і дискувати, якщо це потрібно. І тільки після цього заносити документ у сесійну залу. А те, що хтось комусь проплатив за якісь ділянки наперед, або, що хтось уже взяв гроші за ті ділянки і вчепився зубами, щоб той генплан протягнути до сесійної зали, – хай тягне. Особисто я не буду робити злочину проти громади і закликаю всіх адекватних цього не робити”.

Натомість головний юрисконсульт Тернопільської міської ради Оксана Михальчук повідомила, що свого часу громадські активісти подавали позов до суду про порушення процедур щодо внесення змін у генеральний план. “Є рішення суду, яке вступило в законну силу, – сказала юрисконсульт. – Суд визнав, що Тернопільська міська рада діяла відповідно до вимог чинного законодавства. Проект розроблявся в інституті «Дніпромісто», були заплачені кошти, були представники з даного проектного інституту. Шановне панство, ми живемо в правовій державі і відповідно не можемо посилатися на чиїсь слова та здогадки».

Присутній на круглому столі Мирослав Загорський представився як платник податків, роботодавець. Він висловив зауваження до начальника управління з питань містобудування та архітектури Василя Бесаги: “Один фрагмент до теми: частина скверу по вул. Миру, зокрема 1500 кв. м., де, пане Бесага, збудують автомийку самообслуговування. Для чого ви підміняєте поняття – про які нові робочі місця йдеться? На цій сесії хочете узаконити беззаконня? Пане Кібляр (начальник відділу земельних ресурсів Тернопільської міськради – ред.), ви особисто даєте відписку, що там немає жодних порушень. Це 600 скарг мешканців, які там живуть, щоб на місці скверу не будували автомийку і щоб ліквідувати автостоянку. Ви нічого не запропонували. Лише віддаєте 1500 кв. м.  скверу. Там ростуть блакитні ялини, багаторічні дерева. Будь ласка, виконуйте свої обов’язки. Ви сидите на моїх грошах».

Коментарі вимкнені.