Студреспубліка-2012: чотири дні тернополяни будували свою «Країну мрій» у Криму

Починаючи від дня Незалежності у Криму діяла своя держава у державі  – «Студреспубліка-2012». Саме там студенти з різних областей могли не лише весело та цікаво відпочити біля моря, а й спробувати свої сили у побудові міні-держави.

На побудову «Країни мрій» (як звучала тема цьогорічного мульти-фестивалю), приїхали й понад 30 тернополян. Їхали вони зі своєю мрією – вибороти місце у магістраті й спробувати свої сили у президентських виборах.

Дорога понад 17 годин

Дорога від Тернополя до Чорного моря, на турбазу біля Євпаторії, виявилася зовсім не близькою. Адже добиралися студенти автобусом, та ще й понад 17 год. Проте, що кому, а майбутні жителі «Країни мрій» терпіли усі незгоди, щоб потрапити у свою, студентську, казку.

Опісля прибуття, наступила черга традиційної реєстрації. Саме при вході на омріяну державу студентам видавали паспорт громадянина «Студреспубліки» та різнокольорові стрічки на руки: рожеві стрічки отримали члени студентського магістрату файного міста та тернопільський мер, а помаранчеві – звичайні «жителі».

І лише з «повним набором» документів усі тернополяни могли поселитися на території студентського містечка – розбивати намети та вперше в омріяній державі, хоч була й друга година ночі, скупатися у морі.

«Країна мрій» – тренінги, розваги та передвиборча агітація

Кожен із чотирьох днів на території «Студреспубліки» не був подібним один на інший. Так, першого дня усі регіони знайомилися між собою – від Тернополя, Закарпаття до Кіровограду та навіть Донецьку, усі студенти, усі друзі. Відчувався лише мовний бар’єр, адже здебільшого в «Країні мрій» говорили таки  по-російськи. Проте у мовному питанні і розумінні української мови жодних проблем не виникало.

А от гостем і очікуваною зіркою мульти-фестивалю став приїзд футболіста зі світовим ім’ямАндрія Шевченка. Варто зауважити, що зустрічали його студенти гучно і під крики «Дякуємо за Євро». Ось такого героя собі обрала молодь у цій країні.

Усі дні програма заходів була настільки насичена, що молоді то й скучати не було коли. Адже у ній було прописано усе  – від квестів, «Битви міст», дебатів, «Мафії» і аж до різних тренінгів та навіть футбольного турніру між містами.

Серед лекторів чи не найбільшу кількість студентів зібрав найвідоміший український фотохудожник Олександр Ктиторчук. Також було цікаво послухати й іноземних гостей, зокрема Ендрю Барі (3-й секретар посольства США в Україні), д-ра Леопольда Шпехта (Австрійська Республіка) та інших.

 Що запам’яталося тернополянам

Тернополяни намагалися вибороти собі місце у Всеукраїнському магістраті, та навіть мали плани на президентське крісло. Проте тернопільський представник за кількістю голосів на цих виборах отримав лише 3є місце.

А от найбільша підтримка тернополян знадобилася саме футбольній команді. Адже хлопці із «файного міста» зіграли серію матчів із іншими областями і здобули почесне 2-е місце. З чим ми їх і ВІТАЄМО!

–       Найцікавіше було те, що студенти поділилися немов на дві групи, – підсумував голова ГО «Файне місто» Рустам Ергешов. – Так були люди, які із запалом робили усе, щоб «Країна мрій» була кращою, як справжні політики, а інші відвідували різні заходи. Тут усі показали, що у суспільстві навіть по-професіях повинен бути розподіл – і кожен має займатися своєю справою.

Загалом же, політика залишилася позаду, головне для студента перед навчанням – це море та активний відпочинок. Опісля країни мрій, уже завтра, тернопільські студенти ідуть на навчання. Проте з нетерпінням уже чекають новий етап фестивалю –  «Студентську республіку – 2013».

Мар’яна Зварич, новини Тернополя «Погляд»

Коментарі вимкнені.