Тернопільських міліціонерів заставлять вчитись

Навчально-тренувальний центр домедичної допомоги для міліціонерів відкриють у Тернополі . Це означає, що невдовзі жоден працівник міліції не вийде на чергування без сертифікату про проходження навчання та успішне складання іспиту з надання першої домедичної допомоги.

У квітні 2012 року на розгляд Верховної Ради України був внесений Проект Закону “Про екстрену медичну допомогу”. У ньому, зокрема, йдеться про надання першої домедичної підготовки немедичними працівниками. Так, особами, які зобов’язані надавати першу домедичну допомогу, є рятувальники аварійних служб, працівники пожежної охорони, працівники органів та підрозділів міліції, фармацевтичні працівники, водії автомобільних транспортних засобів та інші особи, які не мають медичної освіти, але за своїми професійними чи службовими обов’язками повинні володіти практичними навичками надання такої допомоги.

Виходячи з досвіду підготовки співробітників міліції, які несли службу під час проведення чемпіонату Європи з футболу, сектор медичного забезпечення УМВС в Тернопільській області та кафедра екстреної медичної допомоги і медицини катастроф державного медичного університету пропонують у кожному регіоні створити центри підготовки з першої домедичної допомоги, які можуть функціонувати при обласних управліннях МВС, або у медичних навчальних закладах освіти ІІ-IV рівнів акредитації. Такі центри необхідно ліцензувати і акредитувати на право надання освітньої діяльності, що дозволить забезпечити його необхідними кадрами, технічними засобами навчання та зменшить рівень формалізму у підготовці міліціонерів.

Кожен міліціонер після навчання та успішної здачі іспиту отримуватиме іменний сертифікат, який буде дійсний протягом трьох років із наступною ідентичною перепідготовкою та сертифікацією.

Першочерговий акцент необхідно здійснювати на базових реанімаційних заходах – найтяжчих ситуаціях, коли мова йде про порятунок людини у стані клінічної смерті. Незважаючи на відсутність в Україні сучасних протоколів такої допомоги, в основу доцільно покласти найновіші стандарти Європейської ради реанімації.

Кожен міліціонер в майбутньому повинен бути забезпечений аптечкою першої допомоги. До базового складу аптечки доцільно включити: перев’язувальний пакет (бинт із ватно-марлевою подушечкою), гумові рукавички, серветку з антисептиком, лицеву маску для вентиляції рот в рот. Інші компоненти доукомплектовуються в залежності від специфіки несення служби, що вимагає відповідного наукового обґрунтування.

Таким чином, необхідно вдосконалити підготовку співробітників органів внутрішніх справ з першої домедичної допомоги. У Тернополі спільно з державним медичним університетом імені Івана Горбачевського заплановано створити навчально-тренувальний центр на базі кафедри екстреної медичної допомоги і медицини катастроф. Це буде перший в Україні заклад, в якому в найкоротші строки міліціонери отримують необхідні знання та практичні навички з видачею їм іменного сертифікату, що дозволить надавати першу домедичну допомогу, так як це роблять європейські колеги, – повідомляє СЗГ УМВС України в Тернопільській області.

Коментарі вимкнені.