Тернопільський студент став чемпіоном Європи з гирьового спорту

a09d14429ca1b897067f32b4f0f2ce12Представники п’ятнадцяти країн світу були учасниками чемпіонату Європи з гирьового спорту. Змагання проходили у португальському місті Порто. Перше місце і звання чемпіона Європи здобув на турнірі тернополянин, майстер спорту України Роман Порохняк.

Спортсмен виступав у дисципліні одноборство (поштовх довгим циклом), яка вважається найважчою вправлю у гирьовому спорті, і виконавши 40 поштовхів, став переможцем у ваговій категорії до 65 кг. Змагання довгого циклу проводять впродовж  десяти хвилин. Вага гир – 32 кг.

Також Роман взяв участь у змаганнях естафети. Згідно завдань цієї вправи, п’ятеро учасників від кожної країни по черзі виконують поштовх довгим циклом впродовж двох хвилин. Роман зробив 15 підйомів, а уся наша команда здобула у цьому виді друге місце, поступившись італійським спортсменам. Зате у загальнокомандному заліку, за підсумками усіх видів, збірна України посіла перше місце. Срібними призерами стали італійські спортсмени, на третьому місці – команда Ізраїлю, розповіли в управлінні з питань фізичної культури і спорту ТОДА.

Роман Порохняк є студентом факультету фізвиховання Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка, тренери Петро Багрій та Сергій Корнієнко.

Додамо, що паралельно зі цим турніром в Порто проходив і чемпіонат Європи з гирьового спорту серед ветеранів. У віковому дивізіоні 55-59 років у вправі «довгий цикл» переможцем став і відомий тернопільський гирьовик та тренер Петро Багрій. Результат нашого уславленого спортсмена – 101 підйом. Вага гир – 24 кг.

Джерело: ternopil.te.ua