У Тернополі подорожчали дво- та трикімнатні квартири

OLX Property Ternopil' info

Ринок нерухомості завжди чутливо реагує на стан економіки України. І якщо за підсумками минулого року ВВП країни впав майже на 10%, то на початку 2016-го показав слабке збільшення на 0,1%. На поточний рік експерти МВФ прогнозують підсумкове зростання на рівні 1,5%. Крім того, споживчі настрої почали поліпшуватися: за даними GfK Україна, вони покращилися на 5%. Повернення гривні до стабільного коридору відносно долара і євро також позитивно позначилося на готовності громадян до серйозних покупок — таких, як квартира. Аналітики сервісу оголошень OLX вивчили пропозиції в Тернополі та області й дізнались, як змінилася середня вартість квартир за останні півроку.

У рубриці «Продаж вторинного житла» на Тернопільщині активно понад півтисячі оголошень щодо продажу нерухомості. Традиційно найбільше пропонується однокімнатних та двокімнатних квартир.

Розкид цін показує варіанти від найбільш простих до апартаментів преміум-класу. Наприклад, найдоступніша квартира в області — однокімнатна у Монастирську — пропонується всього за 8000 дол. Найдорожчими виявилися чотирикімнатні апартаменти у старовинному будинку вартістю 120 тис. дол. (~3 млн грн).

Ціни на однокімнатні квартири у Тернопільській області показали незначні коливання. Наприклад, у Тернополі «одинички» у гривнях втратили 1,4%, у Чорткові — додали 3,6%.

Середня ціна «одинички» у гривні в червні 2016 становила:
Тернопіль — 506 тис. грн
Борщів — 374 тис. грн
Кременець — 353 тис. грн
Теребовля — 362 тис. грн
Чортків — 423,5 тис. грн

Водночас ціни на двокімнатні квартири у Тернопільській області знизилися у Кременці — на 14% у гривнях, у Чорткові — на 0,2%. Тернопільські двокімнатні подорожчали на 35% — до 908 тис. грн, у Теребовлі — на 33% до 624 тис. грн. У Борщеві середня вартість двокімнатної становила 873 тис. грн, у Підволочиську — 349 тис. грн. Дані за півріччя показують, що «двійки» можуть бути дешевшими за «одинички». Це пояснюється тим, що ціна квартири залежить від кількості квадратних метрів, а часто площа «одинички» та двокімнатної квартири майже однакова.

Трикімнатні ж квартири у Тернополі подорожчали на 25% — до 988 тис. грн, у Чорткові — на 7% до 1,1 млн грн, у Теребовлі ціни на них знизилися на 4% — до 786 тис. грн. Кременецькі також здешевшали — на 14% до 686 тис. грн. У Підволочиську трикімнатна квартира коштує близько 708,6 тис. грн. У Борщеві трикімнатні виявилися дешевшими за «двійки» — у середньому 823 тис. грн. Аналітики пояснюють це тим, що на одно- і двокімнатні, як правило, найвищий попит, тоді як квартири більшого розміру наразі стали неліквідними на ринку нерухомості.

Коливання цін на нерухомість традиційно схильне до впливу курсу долара, який після зимового стрибка вгору влітку почав відкочуватися на позиції кінця 2015 року — близько 25 грн за долар. Крім того, у великих містах триває активність на первинному ринку нерухомості, тоді як у менших попит на житло багато в чому залежить від сезонних факторів.

Загалом по Україні середня ціна однокімнатної квартири в червні 2016 року становила 676 288 грн (27 282 дол.). У лідерах рейтингу, як і раніше, — Київ (1,07 млн. грн), Одеса (882 тис. грн) і Львів (790 тис. грн). До топ-10 міст, де «одиничка» коштує більше 25 тис. дол., також входять Харків, Чернівці, Луцьк, Запоріжжя, Тернопіль, Кропивницький (колишній Кіровоград) і Черкаси.

Коментарі вимкнені.