“Важко зрозуміти, чим цей діяч заслужив такий вияв уваги?”, — “самооборонівець” Іван Ковалик

IMG_8390Представник “Самооборони Майдану” в Тернополі Іван Ковалик висловив обурення щодо встановлення у Тернополі пам’ятної дошки польському кінорежисеру Єжи Гофману.

— У Тернополі з’явилася ще одна меморіальна дошка, — пише у соцмережі Іван Ковалик. — Цього разу вшанували Єжи Гофмана. Для більшості українців він відомий як режисер фільму “Вогнем і Мечем”. Також Гофман відзначився своїми заявами по роману В. Шкляра “Чорний Ворон” і щодо Волинської трагедії. Беручи до уваги ці факти, мені важко зрозуміти, чим цей діяч заслужив такий вияв уваги? Гофман, як, в принципі, і більшість польських діячів культури і політиків, на словах підтримує Україну в україно-російській війні. А точніше, відстоює інтерес поляків в цьому геополітичному конфлікті! Чи можемо ми вважати своїми 100% друзями людей, які засуджують борців за українську незалежність (Національно-Визвольна війна під проводом Б. Хмельницького, ОУН, УПА)? Не просто засуджують, а називають Героїв України – бандитами, злочинцями, шовіністами і т. д. А, може, нам потрібно перестати шукати друзів чи ворогів? Може, вже пора називати речі своїми іменами і тверезо дивитись на світ! Для мене є дикістю вшановувати таких діячів, а завтра на могилах воістину Українських Героїв співати Державний гімн України.
Скільки крові пролито за нашу незалежність, скільки яскравих постатей народилось в горнилі цієї боротьби!”.

Також Іван Ковалик процитував окремі пункти з Декалогу Українських Націоналістів:

2. Не дозволиш нікому плямити слави, ні честі Твоєї Нації.
3. Пам’ятай про великі дні наших Визвольних змагань.
4. Будь гордий з того, що Ти є спадкоємцем боротьби за славу Володимирового Тризуба.

-1 thoughts on ““Важко зрозуміти, чим цей діяч заслужив такий вияв уваги?”, — “самооборонівець” Іван Ковалик

  • 15:52 | 30.08.2016 о 15:52
    Permalink

    Пане Ковалику, Вам нічим зайнятись? Вам все не подобається, що відбувається в місті Тернопіль, так може переїдете звідси і нам від того легше буде. А то Ви такий великий культурний діяч, що аж гидко стає від цього. Хто Ви такий, що будете вказувати людям, на які концерти ходити, які пам’ятники споруджувати, кого вшановувати. Ви самі, що зробили для міста Тернопіль …, а нічого. Перш, ніж язиком тріпати, треба діло робити. А то поросплоджувалось таких як Ви невдах Коваликів, громадських діячів-тріпачів, тернополянам на Вас, тай з великого горба …

    • 00:04 | 31.08.2016 о 00:04
      Permalink

      диванні аналітики як завжди в моді. перш ніж обсирати громадських діячів, які намагаються змінити життя усіх і кожного на краще, замисліться: а що я в цьому житті зробив крім того, що був інтернет-воїном і відписував, які усі навколо гівнюки?

  • 23:37 | 30.08.2016 о 23:37
    Permalink

    Кілька років тому Є.Гофман в інтерв’ю на укр. телебаченні сказав:”Бойцы УПА — не только антипольские, они — антирусские, они — антиеврейские! Как там: “Різати москалів, ляхів і жидів”. Если хочешь, чтобы уважали тебя, твою нацию, историю и традиции, ты должен уважать и другие нации с их историей! Нельзя, чтобы тебя уважал мир, если ты всех вокруг считаешь врагами!”

    Та чи розуміє Єжи, що дії вояків УПА не є агресією нізвідки, а причинонаслідково відповіддю усім, хто намагається системно відбирати самостійність українців. Так, історія суперечлива. Так, кожна нація має своє пояснення ходу історії, але все ж… Він говорить про нашу розважливість, але сам опирається на думку істориків, які згодом дадуть ту оцінку Волинській трагедії з сторони Польщі, яку ми маємо сьогодні.

    Акцентую, що мова йдеться не про те, що Єжи був поганим кінорежисером, а про його позицію стосовно Волинської трагедії та ролі ОУН й УПА в ній. І оцінку цієї ситуації не можна давати без врахування вищенаведених фактів.

    Тому питання всезнаючим: хто і навіщо після “славнозвісного” прийняття польським Сеймом рішення “про геноцид” торпедує рішення про встановлення барельєфу в Тернополі?

    Автору коментаря вище: люди переходять на особистості лише тоді, коли аргументів стає замало, або розуму.

Коментарі вимкнені.