Інвестор, який вкладає в альтернативні котельні в Тернополі, сам собі дав дозвіл!

Те, що фірма-інвестор ТОВ «Тернопільтепло», яка вкладає кошти у будівництво котелень на альтернативних видах палива в Тернополі має пряме відношення до рідного брата дружини міського голови Сергія Надала – уже не таємниця!
Так місцеві журналісти писали, що серед засновників даного ТОВ є такий собі Богдан Богданович Вербовий. Цей інвестор найменше доклався до статутного капіталу новоствореного товариства, вклавши у нього «всього» 1 млн. грн. І все б нічого, якби він не був… рідним братом дружини міського голови Тернополя Сергія Надала – Олени (у дівоцтві – Вербова Олена Богданівна)!Чоловік навіть досі прописаний за тією ж адресою, де проживають їхні з Оленою батьки.
Та зараз не про це. Попри спірний комерційний контекст даного проекту, це питання має ще й сумнівну екологічну складову. Зокрема оцінка впливу на навколишнє середовище була розроблела Новокаховським комплексним проектно-вишукувальним відділом ТОВ «Фірма «Промгазтехнологія».
Проте мало хто зауважив, що це товариство має безпосередній стосунок до фірми-інвестора ТОВ «Тернопільтепло», яка спонсорує альтернативні котельні в Тернополі.
Серед засновників ТОВ «Тернопільтепло» фігурує прізвище Олега Володимировича Воєводка. Чоловік володіє 20,73% статутного капіталу даного ТОВ, вклавши у нього 20 млн. 625 тис. грн. Воєводко прописаний у Київській області, в місті Фастів.
А тепер увага! За цією ж адресою та на його ім’я зареєстроване, як ви уже встигли здогадатися, і ТОВ «Фірма «Промгазтехнологія», статутний капітал якої складає 512 тис. грн., з яких половина – кошти, вкладені саме Олегом Воєводком (258 тис.560 грн.)
Говорячи простіше, інвестор, який зацікавлений в облаштуванні альтернативних котельні в Тернополі, сам собі провів оцінку впливу цих котелень на навколишнє середовище міста. Мабуть, зацікавлені особи порахували, що, заручившись підтримкою «ручних» експертів, зможуть переконати тернополян, що будують і безпечно, і законно!
Хоча, навіть цих, вочевидь, «липових» оцінок, недостатньо, аби котельні запрацювали!
Зокрема, головний державний інспектор з охорони навколишнього природного середовища Тернопільської області Едуард Ференц зазначає, що зважаючи на відсутність передбаченого законодавством дозволу, не може розпочати роботу котельня на альтернативних видах палива у нашому місці. Вони можуть готувати обладнання до запуску, налагоджувати і все.
– Фахівці, які мають відповідну ліцензію, повинні провести кваліфіковану експертизу, перевірити документацію, особливості технології, наскільки вона безпечна для навколишнього середовища. Щоб люди знали, яку шкоду може принести чи не принести цей об’єкт. «Тернопільмісктеплокомуненерго» оприлюднювали у ЗМІ інформацію про екологічні наслідки спорудження котелень. Це перший крок. Далі вони повинні отримати висновок державної екологічної експертизи. Після цього вони зможуть отримати дозвіл на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря. Там буде враховано обсяг викидів, наскільки вони будуть розсіюватися, чи немає перевищення гранично допустимих концентрацій. Якщо такі будуть, то проектант має передбачувати очисні споруди для забруднюючих речовин. Щодо оцінка впливу на навколишнє середовище, розробленої Новокаховським комплексним проектно-вишукувальним відділом ТОВ «Фірма «Промгазтехнологія», То ми не можемо давати оцінки самій документації. Ми побачили, що така оцінка розроблена спеціалістами. А далі ситуацію оцінюватиме експерт, який наділений державою відповідними функціями. Чи то буде від Мінприроди, чи від ОДА, як це передбачено ЗУ «Про екологічну експертизу»,- повідомив Едуард Ференц.
Інспектор каже, що оскільки у відповідності до постанови КМУ №808 від 28.08.2013р. «Про затвердження переліку видів діяльності та об’єктів , що становлять підвищену екологічну небезпеку» вказана вище проектна документація підлягає державній екологічній експертизі.
У екоінспекції закликають тернополян про повідомляти про факти запуску у місті котелень на твердому паливі. На цих об’єктах будуть здійснені виїзні перевірки. На разі у твердопаливних котелень, не має дозвільних документів використовувати альтернативне паливо.
Тож…Далі буде!

Коментарі вимкнені.