Як на Тернопіллі вчили гартувати бойовий дух

Добру традицію започаткувало приміське від Тернополя мальовниче село Гаї Шевченківські – гуртувати громаду села шляхом організації заходів різноманітного спрямування. Щоправда, цього разу збір мешканців передмістя відбувся дещо в незвичному дусі – без надміру забав і розваг. 29 травня у селі був проведений військово-патріотичний вишкіл під назвою «Захисти своїх», спрямований на підняття патріотичного духу, здобуття військових навиків та освоєння рівня знань жителів Гаїв у військово-медичній сфері.

Сам вишкіл організували на території стадіону Гаїв Шевченківських, цільовою аудиторією стали всі, безвідносно до вікового цензу – від наймолодших аж до ветеранів війни та воїнів УПА. Співорганізаторами події виступили представники ГО «Об’єднання ветеранів – учасників бойових дій та інвалідів війни», ГО «Білі берети», ГО «Логістичний центр допомоги бійцям АТО», ГО «Спортивно-мистецький клуб “Сакура”»,  ветерани-учасники АТО.

Розпочалася військово-культурна програма стандартно-урочисто як для патріотично налаштованої верстви населення, строго і по-національному – з підняття українського стяга, в чому надали ініціативу запрошеним учасникам бойових дій на Сході України: Богдану Радецькому та Олександру Починку.

З вітальним словом виступив сільський голова села Гаї Шевченківські Богдан Брич, а також присутній на вишколі перший заступник голови Тернопільської районної державної адміністрації Володимир Осядач, який привітав усіх присутніх із тим, що вони не полінувалися зібратися та провести день у товаристві одне одного, в теплому душевному колі великої дружної родини села, котра, з його слів, покликана забезпечити спільний розвиток та добробут, зростання і бачення в одному напрямку, обрамлені сумісною на сьогодні метою – зміцненням бойового духу та здобуттям знань про те, як поводитись у випадку воєнних дій. Пан Володимир також зазначив, що організований захід – один із перших, які відбуваються в Тернопільській області.

Оскільки проведена подія – все ж-таки вишкіл, що має за основу військовий підтекст з ідеологічним вихованням, тому формування у потенційних захисників Вітчизни навичок поводження зі зброєю різного типу стало приводом, з якого, зрештою, всі й зібралися. Майстер-клас із розбору і збору автомату, техніка кидання гранат, техніка пострілу з гранатомета, основи диверсійних навиків та рукопашного бою – всіх цих азів військової справи бажаючих навчали інструктори – представники ГО «Спортивно-мистецький клуб “Сакура”», а також члени ГО «Об’єднання ветеранів – учасників бойових дій та інвалідів війни» – позивний «Друг Лесик» та Роман Мельник, більше відомий під позивним «Друг Мамонт».

У царину навиків базових знань військової медицини, навиків надання екстремальної медичної допомоги у військових умовах, в тому числі і на полі бою гаївчан посвятив тернопільський стоматолог, волонтер-медик пройдешніх подій Революції Гідності на Майдані – Андрій Салагорник.

Волонтери ГО «Логістичний центр допомоги бійцям АТО» з піднесеним ентузіазмом  єдиної команди готували шашлики, пекли «другий хліб» українців – картоплю, щиро пригощали канапками з паштетом із традиційного українського козацького наїдку – сала з часником, запрошували поласувати  овочевим салатом і приготованим на вогні пловом. Все це чергувалося із задоволенням невтомної спраги – присутні охолоджувалися холодним квасом та лимонадом. В допомогу організації польової кухні охоче підхоплювалися і місцеві жителі. Дійство синхронно поєднувалося із звучанням протягом усього дня українських сучасних та повстанських пісень.

Ще однією із локацій недільного виїзного містечка була фотозона, де бажаючих одягали у військове спорядження, бронежилет, каску, берці, в руки давали використану “муху” та фотографували на фоні танка. За своєрідний “прокат” такої амуніції, в якій кожен зміг відчути на собі усю вагу захисних пластин та відповідальність бійців, охочі кидали у скриньку символічну плату. Тож, окрім радості від благодатної сонячної погоди, тішив та зігрівав ще той факт, що не обійшлося і без благодійності – всі кошти, виручені з продажу смачної їжі та фотографування біля фотозони, передали на потреби бійців АТО. Як наслідок, за час проведення заходу вдалося зібрати 9 842 грн!

На цьому велелюдному дійстві мали змогу поспостерігати і за спортивною грою місцевих гравців футбольної команди «Гаї Шевченківські», які змагалися проти своїх сусідів – футболістів села Лозова. Бажаючі також мали шанс стати учасниками турніру з волейболу.

Українська нація – пісенна! На підтвердження цього слухали виступ зведеного хору сільських церков – православної та греко-католицької, який виконав душевні українські народні композиції, пісні про партизанський рух та духовні церковні –прославлення. На завершення прозвучала пісня-славень – вболівання за Україну.

З тяжким і водночас світлим, проте зболеним спомином визвольних подій виступив Зиновій Сердюк, який, без сумніву, є героєм не тільки села, а й усієї України: учасник національно-визвольних змагань, громадський діяч, колишній стрілець сотні «Бурлаки», який відбув десятирічне ув’язнення у вугільних копальнях Воркути. Пан Зиновій – поет, автор шести збірок віршів на повстанську тематику, тож він зачитав кілька своїх поетичних творів.

У процесі того, як захід добігав кінця, найбільш стійкі та витривалі організували невелику дискотеку, що у вихорі танців різних жанрів підхопила та підкріпила організованість і згуртованість мешканців села. Хочеться вірити та сподіватися, що наші молоді Гаї і надалі рухатимуться в напрямку злагодженості, підтримки, взаєморозуміння, поваги та любові одне до одного. Вдячні всім, хто розділив цей чудовий настрій і збагатився необхідними знаннями й навиками прикладних військово-медичних та тактичних умінь потенційних учасників воєнних дій.

 

Софія Пасічник

Коментарі вимкнені.