У Зборівській гімназії учням розповіли, як не стати жертвами торгівлі людьми

У рамках Європейського Дня боротьби з торгівлею людьми, що відзначався 18 жовтня в багатьох країнах, керівник Зборівського бюро правової допомоги Світлана Нужда провела урок правових знань для учнів 10-11-их класів Зборівської державної української гімназії ім. Романа Завадовича на тему: «Протидія торгівлі людьми: що це таке і як цього уникнути?».

Важко повірити, що торгівля людьми існує в сучасному світі та є загрозою для українців. Проте, за оцінками Міжнародної організації з міграції, близько 160 тисяч українцівпостраждали від торгівлі людьми з 1991 року. Постраждалі живуть серед нас, залишаючись непоміченими та навіть не сподіваються на допомогу.

Під час уроку Світлана Нужда проінформувала учнів про види торгівлі людьми, а саме: що таке примусова праця, під час якої жертви змушені працювати проти власної волі, під погрозою застосування насильства або інших форм тиску. Розповідала вона й про те, що у випадку примусової праці свобода людей обмежується, а на їх власність здійснюється посягання.

Учні ознайомились із положеннями Протоколу про попередження і припинення торгівлі людьми, особливо жінками і дітьми, і покарання за неї. Протокол є міжнародною збіркою дипломатичних норм, одним із протоколів, що доповнює Конвенцію ООН проти транснаціональної організованої злочинності, прийняту резолюцією Генеральної Асамблеї ООН від 15 листопада 2000 року. Працівник бюро також роз’яснила учням норми Закону України «Про протидію торгівлі людьми» та постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження порядку встановлення статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми».

Окрім ознайомлення учнів із теоретичним матеріалом, Світлана Нужда продемонструвала слухачам соціальні ролики та рекламні матеріали, які наочно висвітлили процес залучення громадян до нелегальної праці.

Наостанок керівник Зборівського бюро правової допомоги дала учням короткі поради, яких варто дотримуватись для того, щоб не потрапити до ситуації, у якій людина буде виступати «живим товаром». Як-от, переговорів наодинці з агентом не вести, завжди просити невідому особу, яка вас перепиняє, показати свої документи (ліцензію фірми), натомість, свої документи в чужі руки не віддавати, а, перш ніж укладати трудовий контракт, ретельно вичитати всі його умови. “На випадок втрати своїх документів завжди потрібно мати при собі їх копії ”, – наголосила Світлана Нужда.

Очільник бюро правової допомоги не забула й розповсюдити серед слухачів аудиторії підготовлені працівниками бюро інформаційні буклети на тему протидії торгівлі людьми.

За правовими консультаціями жителі Зборівського району можуть звертатися до бюро правової допомоги за адресою: м. Зборів, вул. Богдана Хмельницького, 47, тел.: (03540) 2-21-70.

Також в області працює три місцеві центри з надання БВПД та чотирнадцять бюро правової допомоги. Їх контакти можна переглянути тут:

Тернопільський місцевий центр;

Кременецький місцевий центр;

Чортківський місцевий центр.

За єдиним номером системи безоплатної правової допомоги в Україні 0 800 213 103 можна уточнити контакти центрів та бюро по всій території держави. А так само дізнатися про те, які є види безоплатної правової допомоги, гарантованої державою, та як її можна отримати.

Коментарі вимкнені.