Учень Збаразької РК ДЮСШ став чемпіоном світу

15027382_1192524514161580_1199067869023242565_n

Учень відділення гирьового спорту Збаразької районної комунальної дитячо-юнацької спортивної школи, кандидат в майстри спорту України, п’ятиразовий призер чемпіонатів України – Роман Баланюк (тренер Віталій Гуголь) виборов три медалі XXIV Чемпіонату Світу з гирьового спорту, який проходив з 26 по 30 жовтня 2016 року у місті Турин, Італія. У доробку юного спортсмена золото, срібло та бронза чемпіонату.
У перший день змагань, виступаючи у ваговій категорії до 75 кг., Роман показав високий результат та став чемпіоном Світу серед юніорів у вправі «поштовх довгим циклом» піднявши дві 32-ки 44 рази (нагадаю, що власна вага юнака лише на 10 кг. більша від ваги снаряду). На другий день Роман виступав у «двоборстві» та виконав 75 підйомів двох 32 кілограмових гирь у вправі «поштовх» (найкращий результат даної вагової категорії у змаганнях серед юніорів та другий результат у змаганнях серед чоловіків). Нажаль, для того щоб стати чемпіоном Світу ще й у «двоборстві» спортсмену та його тренеру забракло досвіду змагань такого високого рівня. Велике бажання не тільки перемогти, а й при цьому виконати норматив майстра спорту спричинило до помилки при виконанні вправи «ривок». Виконавши 45 підйомів гирі вагою 32 кг. лівою рукою спортсмен зачепив гирею поміст, в результаті замість «золота» лише «бронза» та третє місце чемпіонату Світу серед юніорів у двоборстві. На завершення змагань, Роман прийняв участь у командній естафеті (поштовх двох 32-йок протягом 2-х хвилин). Не зважаючи на те, що був найлегшим по вазі та наймолодшим по віку серед всіх учасників (адже змагатись довелося з дорослими чоловіками), він показав високий результат та допоміг збірній України стати срібними призерами чемпіонату Світу серед чоловіків у «естафеті».
Тренер Романа Баланюка – Віталій Гуголь підтримав успіхи свого вихованця ставши бронзовим призером чемпіонату Світу в змаганнях серед чоловіків у ваговій категорії + 90 кг.