Промокли до нитки та змерзли, – тернополяни під дощем запалювали свічки (фото)

Попри зливу… Попри те, що вода зносила свічки, а вітер і дощ гасили вогонь, свічки на згадку про Волинську трагедію таки запалили.

11 липня на Театральному майдані зібралися члени багатьох громадських організацій Тернополя, щоб вшанували пам’ять жертв Волинської трагедії 1943-1944рр. Ініціатором цього дійства був тернопільський осередок Молодіжного націоналістичного конгресу.

– Раніше планували викладати зі свічок слово «ВОЛИНЬ», але ми вирішили його не викладати, коли більш детально ознайомилися із цією тематикою, – розповідає Іван Ковалик, голова тернопільського обласного осередку МНК. –  Ми зрозуміли, що всі ці буремні події, україно-польського конфлікту під час Другої світової війни, були набагато ширшими, аніж територія самої Волині. Просто там це був пік протистояння, найбільше кровопролиття, найбільш кривава сторінка в його історії. Тому вирішили просто виставити саму свічку, яка б символізувала жертв не тільки на Волині 43-го року, але взагалі всього протистояння. Хоч ми представники української держави, та ставимо два прапори: український та польський, адже рівноцінно вшановуємо не тільки жертв з українського боку, а всіх жертв, які загинули у цьому конфлікті, з обох сторін.

Мар’яна Феник, студентка 2 курсу

спеціальності «журналістика» ТНПУ ім. В.Гнатюка

Comments are closed.