У Тернополі, щоб виконати план, військкомати вже забирають депутатів!

Від мобілізації ухиляються 20 тисяч тернополян. Чоловіків “виловлюють” навіть на ринках

Усіма можливими і неможливими методами мешканці Тернопільщини намагаються уникнути четвертої хвилі мобілізації. Цифра, яку озвучив в. о. військового комісара обласного військкомату, просто вражає: від мобілізації ухиляються 20 тисяч чоловіків.
— Я не бачу реальних причин ховатися від мобілізації, адже нікого відразу в АТО відправляти не будуть, усі проходитимуть попередню спецпідготовку, — запевняє виконувач обов’язків військового комісара Тернопільського обласного військового комісаріату, полковник Володимир Катинський. — Поки ж виконання першого етапу четвертої черги мобілізації на Тернопіллі забезпечено на 23%. Майже 20 тисяч чоловіків за ухилення від мобілізації нині розшукують.

Полковник зауважив, що в порівнянні із сусідніми Вінницькою, Хмельницькою і Черкаською областями, котрі вже виконали планові мобілізаційні завдання, Тернопільщина значно відстає. Виною цьому є небажання наших земляків боронити рідну землю від ворога.

— Ми не вкладаємося у план, хоча Тернопілля завжди славилося своїми патріотами, саме наші земляки розпочали Революцію Гідності, тож я не розумію, чому ніхто не стає на захист держави, — додав насамкінець Катинський та вкотре закликав не чекати повістки, а йти до військкоматів добровільно.

Між тим, військкомати почали застосовувати справжні «облави» на військовозобов’язаних. Разом з міліцією представники військкоматів приходять на комунальні та державні підприємства, а днями завітали на центральний ринок, де перекрили виходи і виписували чоловікам-продавцям повістки буквально на коліні.
Дісталися військові і до обласної ради. Депутатам повістки принесли до сесійної зали, але, очевидно, певні народні обранці намагалися уникнути небажаної зустрічі, тож кворуму не було, сесія не відбулася, і представники військкомату «злапали», кого змогли. Офіцери вирішили пройтись кабінетами апарату в надії застати хоч когось із списку військовозобов’язаних депутатів.

Першим, кому вдалося вручити повістку, був заступник голови Тернопільської обласної ради Олег Боберський. Олег Володимирович швиденько поставив підпис на документі і сказав, що обов’язково відвідає військовий комісаріат. Зауважив, що раніше не служив в армії, однак готовий йти захищати Батьківщину. Додав, що під час попередніх черг мобілізації повістки ще не отримував.

 

Олег Боберський
Другий, кому в цей день дісталася повістка, — депутат облради, керівник фракції УНП Володимир Болєщук. Повістку він сприйняв спокійно і потиснув руку заступнику міського комісара Миколі Бойку.
— Звісно, готовий йти захищати Батьківщину. Були думки піти в добровольчі батальйони, — розповів Володимир Михайлович. — Але я не служив, рано одружився, народилося двоє дітей, тому мене не призвали до війська. А потім державна служба, тож так і не склалося…
Ще вісьмох депутатів, яким мали вручити повістки в той день, в «Білому домі» так і не знайшли. А ось екс-голова облради та екс-нардеп Олексій Кайда вже повістку отримав і перебуває на Яворівському полігоні. Днями він прийняв присягу і вже готується до відправки у зону АТО.

Олексій Кайда (праворуч)

 

Орест СКОБЕЛЬСЬКИЙ.

Прес-центр

Comments are closed.