Валентин Хоптяна розпочинає на Тернопільщині втілювати мрію Олександра Вілкула

Нещодавно сесія Львівської міської ради прийняла ухвалу «Про подачу до Міжнародного олімпійського комітету кандидатури міста Львова для участі у процедурі визначення міста-господаря зимових Олімпійських та Паралімпійських ігор 2022 року».

Коментуючи рішення Львівської міськради Віце-прем’єр-міністр України Олександр Вілкул відзначив, що така позиція демонструє позитивні прагнення міста і конструктивний діалог з урядом.«Адже всі усвідомлюють, що проведення Ігор – спортивного свята світового рівня – для Львова та усього Карпатського регіону – це нові можливості для розвитку, залучення інвестицій, створення нових робочих місць. Це сприятиме, в тому числі, поверненню на Батьківщину заробітчан», – наголосив Олександр Вілкул. Він також додав, що привернення уваги до Львова та Карпат є важливим для розвитку туризму, популяризації спорту та здорового способу життя. «Всі разом ми реалізовуємо  Олімпійську мрію, яка об’єднає всю країну», – резюмував Віце-прем’єр.

Тернопільщина теж не хоче не бути осторонь і за словами голови ОДА Валентина Хоптяна, область прагне допомогти у реалізації ідеї Президента України Віктора Януковича щодо проведення у 2022 році зимових олімпійських ігор. За словами Валентина Хоптяна, шанси України великі після успішного проведення Чемпіонату Європи з футболу у 2012 році. В 2015 держава прийматиме Чемпіонат Європи з баскетболу. Відтак, досвід проведення масштабних спортивних заходів в України є.

«В нас є можливість поборотися на олімпійські ігри 2022 року. Відтак, біатлонна база у Підгородньому зможе прийняти змагання. В нас є Кременець, де сьогодні знаходиться єдина в Україні санна траса, є трампліни – там теж треба провести роботу з модернізації об’єктів», – заявив керівник області.

Хоптня продемонстрував будівництво нової лижеролерної траси ФСТ «Колос», яка створюється за найсучаснішими вимогами. Її протяжність 2300 метрів. Зараз за допомогою великої кількості техніки активно розчищається майбутня траса, завозиться пісок та щебень. Крім цього, влада області працює над реалізацією проекту щодо будівництва нового стрільбища на 30 стійок, який би відповідав міжнародним стандартам.

«Реконструкція біатлонної бази – це яскравий приклад співпраці влади, бізнесу та громадськості. Ми розпочали цю роботу, ми її і виконаємо. Це питання під моїм особистим контролем. Нам треба оновити базу. Побудувати тут сучасні будівлі для спортсменів – створити таку інфраструктуру, щоб сюди хотіли їхати і спортсмени, і болільники», – зазначив голова Тернопільської ОДА.

 Зазначимо, що Олександр Вілкул є головою Оргкомітету з підготовки заявки до Міжнародного Олімпійського комітету на здобуття права на проведення Зимових Олімпійських та Паралімпійських ігор в Україні в 2022 році.

Нагадаємо, 16 жовтня під час засідання Ради регіонів відбулось голосування щодо підтримки ініціативи подачі Україною заявки на проведення Зимових Олімпійських та Паралімпійських ігор 2022 року. Відтак, одноголосно було прийнято рішення підтримати подачу заявки України від Львова на проведення Зимових Олімпійських ігор 2022 року. Засідання відбувалось під головуванням Президента України Віктора Януковича.

5 листопада 2013 року буде офіційно затверджено заявку України до Міжнародного Олімпійського комітету на Генеральній асамблеї НОК України. Після цього, 14 листопада, буде надіслано до МОК офіційний лист-декларацію про наміри нашої держави подати заявку на право проведення Зимової Олімпіади 2022. У березні 2014 року до МОК буде подано заявковий файл і гарантійні листи від НОК та керівництва міста Львова. В липні 2014 року Виконавчий комітет МОК оприлюднить список міст-кандидатів. Місто, яке прийматиме 24-ті Зимові Олімпійські ігри, оберуть в липні 2015 року на засіданні МОК в Куала-Лумпурі (Малайзія).

 

Comments are closed.