У фіналі в «Галичанки» – «сухий» розрахунок

У першому з двох фінальних турів Чемпіонату України серед жіночих команд Суперліги за 1-4 місця, який відбувався у Луцьку, тернопільська «Галичанка-ТНЕУ» лише раз перемогла у трьох зіграних матчах.

У першому же ж грі тернополянки зустрілися з діючим чемпіоном та лідером першості южненським «Хіміком». Це була найбільш невдала за результативністю гра «Галичанки» – в жодній партії нашим волейболісткам не вдалося перейти рубіж в два десятки очок. «Ще напередодні початку фінальної серії говорив, що ми повинні визначити певні пріоритети, – пояснив такий результат головний тренер «Галичанки» Андрій Романович. – «Хімік» – беззаперечний лідер. Я бачив їхні матчі і розумів, що поки нам з ним тягатися не вдасться. Своїм дівчатам дав завдання розім’ятися і відчути ігрову атмосферу перед наступним баталіями. Говорячи просто, ми розміняли цю гру задля наступних».

Вже наступного дня «Галичанка» зіграла, можливо, ключову гру у боротьбі за бронзові медалі. У чотирьох сетовому матчі була подолана «Сєвєродончанка». Тернополянки вже мали досвід перемог над цими суперниками. Всього тиждень назад в останньому турі регулярного чемпіонату галичанки на Луганщині святкували перемогу – 3:2. Саме цей результат дав змогу підопічним Романовича боротися за медалі у групі лідерів.

«Не можу сказати, що матч проти «Сєвєродончанки» був простий, – продовжив Андрій Романович. – Сам за себе говорить результат останньої партії – 31:29, на нашу користь. В певні моменти складалося враження, що луганчанки просто «винесуть» нас. Та навіть несподівано для мене, нападниця Аня Рева фантастично відіграла кінцівку вирішального сету. Крім того, що у захисті вона підняла кілька складних м’ячів, зіграла результативно на блоці, так ще й забила чотири м’ячі».

В останній грі туру «Галичнка» знову програла з сухим рахунком від господарок майданчика «Континіум-Волинь-Університету». Перебіг гри міг змінитися у другій партії, але при, так званій, «гойдалці» тернополянки все ж поступилися – 26:28.

«Якщо підсумувати, то я залишився задоволеним цим туром. Ми показали, що у фіналі статистами не будемо. Наші скептики позаочі говорили, що гідної конкуренції скласти нікому не зможемо. Та результат показав, що наше потрапляння у фінал не було випадковим,» – підсумував Андрій Романович.

Андрій Вербіцький

Чемпіонат України. Суперліга. Жінки.

Фінал. 1-4 місця. 1-ий тур.

Луцьк. 30.03 – 01.04.2012 р.

«Хімік» (Южне) – «Галичанка-ТНЕУ» (Тернопіль) – 3:0 (25:17, 25:19, 25:17)

«Галичанка-ТНЕУ» (Тернопіль) – «Сєвєродончанка» (Сєвєродонецьк) – 3:1 (25:21, 23:25, 25:19, 31:29)

«Континіум-Волинь-Університет» (Луцьк) – «Галичанка-ТНЕУ» (Тернопіль) – 3:0 (25:18, 28:26, 25:10)