У тернопільському квасі хробаки?

Бочковий квас остаточно заборонили продавати у столиці України. Вперше продаж квасу заборонили ще минулого року – через порушення санітарних норм і непридатність бочок.

Також чиновники нагадують, що на носі «Євро-2012», а бочковий квас на вулицях це пережиток минулого століття.  Адже й справді, з’явився він в такому вигляді ще у 30-х роках минулого століття. А зараз квас можна вільно придбати в будь-якому супермаркеті чи кафе. Хоча для справжніх поціновувачів даного напою – це сумнівне задоволення. Адже квас, який продається у магазинах насправді і не квас зовсім.  Адже за своїм хімічним складом не далеко втік від звичних нам солодких газованих напоїв.  Отже, якщо й в Тернополі заборонять продаж бочкового квасу, наші діти ніколи не скуштують цього напою?

Навряд чи ви захочете, ще будь-коли скуштувати квас із найближчої бочки, навіть не при найпекельнішій спеці, коли прочитаєте одкровення пані Марії, яка свого часу була вуличним продавцем квасу. Зауважу, що ім’я змінене. Адже не виключено, що вона і цього річ торгуватиме квасом, адже в цій індустрії вона вже «своя людина».  А людям із слабкими нервами підхід до квасової бочки строго заборнений.

– Та які там санітарні норми?! Хто ж її помиє, бочку ту, не сміши!

Ти ж бачила, якої вона форми. Можна воду залити і вилити. Все. А руку не запихнеш. Можна звісно щіткою якоюсь. Але того ніхто не робить. Чого? Та того, що ніхто не хоче зрушити того всього слизу, нальоту, бо він потім буде плавати в бочці, забивати краник.

Тому краще, як кажуть, не чіпай г…о, щоб не смерділо. – весело засміялась пані Марія.

– Який шар нальоту можна собі уявити. Можна перевірити навіть в домашніх умовах. Просто налий квасу в будь-яку ємність, і залиш на певний час.  Але не купованого квасу, а справжнього, бочкового, або домашнього.  Буде тобі і білий  дріжджовий наліт, а через якийсь час з’являються і опариші – маленькі білі хробаки. Ну в бочці вони розростаються до великих розмірів. Але кому до того діло? Кажуть, що з ними квас краще бродить, смачніший і якісь там бактерії корисні від них виділяються…  Я квасу не п’ю, і дітям своїм не купую. Не знаю, чи корисні ті бактерії, я вже якось без них проживу. Особливо, як тих черв’яків згадую…  Вмію робити домашній квас. Який зробила власними руками, знаю з чого, знаю скільки часу він вже стоїть.

– Але як ви могли продавати такий квас людям,знаючи, що в  ньому таке робиться?

– Дитино, то в кожній бочці таке. І в цистернах, в яких квас перевозять. Якщо квас добрий – то хробаки будуть по-любому. Якщо з хімії – то не будуть, хіба фарба впитається так, що зубами не відгризеш.

А як сидиш майже сутку під сонцем і тобі платять за то копійки, то залишається лише думати, чого люди купують квас, та ще  дітей до нього ведуть. Тут не треба нічого пояснювати. Я не можу клієнтів відганяти. Що скажу – не пийте квасу, він не відповідає санітарним вимогам?

Ви ніколи не помічали  – продавці квасу його не п’ють. Мають біля себе пляшку мінералки або простої води.  От вам показник якості квасу.

– Наскільки допустимо розбавити квас? Чи можуть це зробити продавці, чи подібне робиться ще на виробництві?

– Розбавляють і тут, і там. Не знаю, як на заводі, але може собі шофер трохи злити, а продавець – не більше п’ятдесяти літрів в день.  І то, вже тоді коли норма виконана майже. Або так по чуть-чуть підливається. Прийшов хтось випив – долила кухоль води назад. Гроші –  у власну кишеню.  Нічого складного…

– Словом, збагнути не можу  лише людей. Бо виробників і підприємців розумію чудово.  ЩЕ можна зрозуміти, якщо людина гине від спраги. Але  особливо дивно, коли приходять покупці, які купують  квас літрами, та ще й пляшках, витягнутих із смітників. Вони ж не думають, щ їх хтось мив, просто просять налити…

Після розмови із пані Марією, вкотре усвідомила, що не варто розраховувати на людську совість.  А ще переконалась, що квас в бочках – таки пережиток минулого століття.  Яким би корисним він не був, краще вже без нього.

“Погляд” має намір дізнатись, наскільки відповідають дійсності слова пані Марії. Для цього ми плануємо звернутись за коментарями до виробників квасу, а також до представників місцевої СЕС, аби дізнатись, яким чином пеевіряють рівень санітарної готовності тари для напою та самого квасу. Про це – найближчими днями.

Олена Веселка

-1 thoughts on “У тернопільському квасі хробаки?

  • 09:11 | 13.05.2011 о 09:11
    Permalink

    Брєд сивої кобили ….Погляд вже став такий самий як Ріаплюс….

    • 10:51 | 13.05.2011 о 10:51
      Permalink

      а чо брєд? Цілком ймовірно. От якось би сфоткати ту бочку зсередини…

  • 10:53 | 13.05.2011 о 10:53
    Permalink

    Відразу видно щирого любителя бочкового квасу, а то й виробника:)

  • 11:13 | 13.05.2011 о 11:13
    Permalink

    Нашо вам той квас бочковий пийте краще з кегів на розлив. Ніяких хробаків не буде бо кеги миються кип’ятком і герметично запаковуються)водою також не розбавиш!

    • 11:10 | 23.05.2011 о 11:10
      Permalink

      а де ті кеги є? В барах?

  • 11:20 | 13.05.2011 о 11:20
    Permalink

    Нічого, не довго лишилося мучитися, відчують дітлахи нормальний квас, а не шипучки з екстрактом квасу, які зараз всюди. Чув скоро в Тернополі запустять виробництво живого квасу натурального бродіння. (от єдине термін придатності не великий буде, бо реально живий буде)

  • 13:55 | 13.05.2011 о 13:55
    Permalink

    Чесне слово,я невиробник квасу,просто статья якась така як на замовлення виглядає. А квас дійсно люблю бочковий але то шо він шось з кожним роком все гірше і гірше стає…

  • 16:00 | 13.05.2011 о 16:00
    Permalink

    про відсутність совісті – це точно.
    Але люди будуть жити так, як живуть зараз, доти, доки будуть виправдовуватися “Ну а шо я маю робити? Треба ж гроші заробляти! І пофіг, що хтось там отруїться”, коли накручують до неможливого ціни перед святами (тоді як у всьому світі є передсвяткові знижки), перебивають термін придатності на продуктах чи перепаковують просторочений товар чи продають відверте г…

  • 16:03 | 13.05.2011 о 16:03
    Permalink

    Але в Києві чомусь заборонили бочковий квас((( через непридатність бочок. Ви думаєте, у нас кращі????

  • 19:17 | 14.05.2011 о 19:17
    Permalink

    ще в радянські часи розказували страхіття про червяки у бочці з квасом та про щурячі хвости у ковбасі

  • 11:11 | 23.05.2011 о 11:11
    Permalink

    І шо санстанція каже?

  • 12:03 | 27.05.2011 о 12:03
    Permalink

    Це правда. Колись попала в аварію пересувна бочка з квасом. Так з тої бочки стілки хробаків порозліталося що люді котрі були на зупинці. Просто блювали. Принаймі мені про це розповідала очивидиця 😉 краще пити джерельну воду ))). Але інколи так хочиться того квасу ((( Шкода…

Коментарі вимкнені.