В Україні відновлюють корупційну вертикаль, – нардеп

Олексій Кайда: Залишення на посадах ставлеників «сім’ї» означатиме відновлення корупційних вертикалей

Люстрація – це єдиний шлях до кардинальної зміни системи влади. «Свобода» подала на розгляд парламенту і проект закону про люстрацію, і низку інших ініціатив, спрямованих на докорінне очищення влади. І ми вимагаємо негайно розглянути і ухвалити ці законопроекти. На цьому наголосив народний депутат від ВО «Свобода», перший заступник голови комітету Верховної Ради України з питань фінансів і банківської діяльності Олексій Кайда.
«Всі особи, які співпрацювали з репресивними органами, виконували злочинні накази Януковича, причетні до корупційних схем, повинні бути усунуті з займаних посад. У контексті очищення влади від корупції потрібно провести люстрацію не лише чиновників виконавчої та судової гілок влади, а й посадовців, залучених до управління державними фінансами, а також запровадити громадський контроль за їх діяльністю та використанням державних коштів», – підкреслив свободівець.
За словами Олексія Кайди, так звані «професіонали», які працювали на фінансовому ринку України за правилами бандитської влади Януковича, перетворили більшу частину банків і страхових компаній у «відмивочні» контори. «У цій ситуації викликає подив збереження на посаді голови правління «Укргазбанку», третього за розміром держбанку, такої одіозної фігури як Сергія Мамедова, якого в фінансових і бізнес-колах називають «казначеєм» «сім’ї». За участі Арбузова, Мамедова і Курченка під час президентства Януковича розроблялися та реалізовувалися корупційні схеми за рахунок використання державних коштів. А банківська асоціація НАБУ, створена Мамедовим за вказівкою Арбузова, займалася контролем за банками, отриманням поборів за фіктивні проекти та «відмиванням» коштів», – зазначив парламентар.
Олексій Кайда звернув увагу на те, що відповідно до повідомлень у ЗМІ на посади голів правління держбанків – «Укрексімбанку» та «Укргазбанку» претендують виходець з російського «Сбєрбанку» Олексій Ращупкін та колишній голова правління банку «Київ» Юрій Маслов, який нібито прославився вимаганням хабарів і відкатів від клієнтів та колишніх акціонерів, бездумним витрачанням коштів банку на вертолітні перельоти та орендування квартири.
Народний депутат наголосив, що залишення на посадах чи призначення на пост керівників учасників «схем», за якими багато років працювали бандити, означатиме відновлення корупційних вертикалей.

Коментарі вимкнені.