За дві години до завершення голосування: як голосує Тернопільщина?

Інформація від спостерігачів, представників кандидатів в президенти, правоохоронних органів під час брифінгу в Тернопільському прес-клубі, який розпочався о 18:00 год.

Незаконне selfie з бюлетенем

Станом на 18:00 годину, правоохоронці зафіксували два нові значні порушення виборчого процесу. Зокрема, як розповів начальник відділу комунікації ГУНП в Тернопільській області Сергій Крета, перше повідомлення надійшло від уповноваженого в справах людини Володимира Шевченка. Він у соціальних мережах виявив фотографію тернополянина, який відмітив бюлетень і зробив з ним селфі, де видно помітку, за кого голосував.

  • На разі ми встановили особу цього чоловіка, проте не виявили його за місцем проживання, – підкреслив Сергій Крета. – Зараз його розшукують. Наразі ця подія зареєстрована в журналі ЄО і, можливо, буде внесена до ЄДР за ст. 159 частиною 1.

1000 грн за голос

Інше повідомлення надійшло від жителя села Яворів Монастириського району, нібито на тутешній дільниці невідомі здійснюють підкуп виборців за одного з кандидатів – роздають по 1000 грн. Крім того цей чоловік повідомив, що члени комісії теж агітують за цього ж кандидата. Наразі на місце події виїхала слідчо-оперативна група.

Кандидат… із рогами 

Станом на 18 год, продовжують фіксувати нестачу переносних скриньок та невідповідність кількості кабінок для голосування, що створює черги на дільницях.

  • На дільниці №611096 замінили бюлетень на прохання виборця, оскільки він поставив помітку, не там, де насправді хотів, – повідомив директор центру суспільних досліджень “Поліс” Ігор Процик. – На одній з дільниць виборця не було в паперовому списку виборців. Крім цього, одному з кандидатів на інформаційному плакаті домалювали роги.

У судах сьогодні тихо

Громадська омбудсменка із захисту виборчих прав Громадянської мережі ОПОРА Ольга Мазаєва:

  • Я відвідала тернопільські суди – міськрайонний та окружний адміністративний. Керівники їхнього апарату заявили, що жодних звернень стосовно виборчих порушень сьогодні суди не отримували. Вчора було кілька звернень до окружного адміністративного суду з приводу уточнення списків виборців. Сьогодні особисто стикнулася із ситуацією, коли спостерігачам голови виборчих комісій забороняють фото і відеозйомку. Нагадую всім головам і членам виборчих комісій, що відповідно до законодавства України, спостерігачі мають право проводити фото і відеозйомку процесу голосування, крім ситуацій, коли фіксується волевиявлення виборця.

Comments are closed.