До уваги тернополян. Як перевірити себе у списку виборців

З 31 грудня 2018 року відповідно до Постанови Верховної Ради України від 26.11.2018 року № 2631-VIII «Про  призначення чергових виборів Президента України на неділю 31 березня 2019 року» в Україні розпочався виборчий процес.

Згідно із частиною першою статті 103 Конституції України Президент України обирається громадянами України на основі загального, рівного та прямого права шляхом таємного голосування строком на 5 років.

Конституцією України та Законом також встановлено, що право голосу на виборах Президента України мають громадяни, яким на день виборів виповнилося 18 років. Кожен громадянин має лише один голос і використати його він може лише на тій дільниці, де громадянин включений до списку виборців.

Перевірити чи є Ви у списку виборців можна кількома способами:

    • перевірте свої дані в іменному запрошенні на вибори, яке повинно бути доставлено Вам дільничною виборчою комісією не пізніш як за 10 днів до дня голосування (не пізніш як за 3 дні до дати повторного голосування);
    • перевірте свої дані у списку виборців (такий список надається для загального ознайомлення у приміщенні дільничної виборчої комісії, до якої ви відноситесь за зареєстрованим місцем проживання);
    • у будь-який робочий день прийти із паспортом до відділу ведення Державного реєстру виборців за Вашим зареєстрованим місцем проживання та здіснити перевірку.

     Перевірити наявність себе у списку виборців можна онлайн на сайті Державного реєстру виборців

Для цього необхідно:

1. На сайті Держреєстру  зайти в «Кабінет виборця», у якому  відкрити розділ «Перевірка включення»;

  1. Далі у розділі потрібно вказати такі дані, як ПІБ, дату народження, електронну пошту та виборчу адресу;
  2. Після цього на електронну пошту прийде код підтвердження, який на сайті Держреєстру необхідно внести у відповідне поле. За хвилину система покаже, чи присутнє ім’я того чи іншого громадянина в списку виборців.

    Виборці з окупованих територій України — Криму, Донбасу — можуть звернутися до будь-якого органу ведення реєстру щодо свого включення у списки виборців.

Comments are closed.