У Тернополі “Укртелеком” “вибиває” борг через чужих людей

Тернополянка стверджує, що працівники “Укртелекому” розповідали про її борги, телефонуючи до сторонніх людей. При цьому називали адресу жінки та просили попередити їй, що вона не сплатила за телефон. Проте в “Укртелекомі” кажуть, що такого вони не робили

  – До мого сина та його доньки почали телефонувати знайомі. Усі вони розповідали про мій борг перед “Укртелекомом”, – каже тернополянка Уляна Марценюк (прізвище змінене з етичних міркувань – прим. ред.). – Тоді я почала розпитувати, що і до чого, аби все з’ясувати.

Жінка дізналася, що на мобільні зовсім чужим людям телефонували з “Укртелекому”. Спершу їх розпитували, чи не знають „таких-то”. Потім казали, де ці тернополяни живуть, і просили нагадати їм про борги за телефон. Обурена цим пані Марценюк поскаржилася та звернулася із заявою в прокуратуру і місцеве управління СБУ та у редакцію „RIA плюс”.

В місцевому управлінні “Укртелекому”, куди телефонував журналіст, заперечують, що здійснювали будь-які дзвінки з інформуванням про борги клієнтів. Мовляв, такого вони взагалі не практикують.

“Це просто знущання…”

Подібні дзвінки припинилися, як тільки жінка погасила борг перед “Укртелекомом”. Винна вона, до речі, була небагато – близько 200 гривень.

– Телефонували на ті номери, на які я чи мої рідні дзвонили зі стаціонарного телефону, – розповідає жінка. – Але як до такого можна додуматися? Я і мої рідні телефонуємо не лише до рідних чи друзів, а й до малознайомих і сторонніх людей. Проте підприємство турбувало тих, чиї номери ми набирали. Це якесь знущання і приниження.

Такої ганьби, як каже жінка, вона ще в своєму житті не відчувала.

– Одногрупники доньки, дівчина сина, далекі знайомі – усім їм розповіли про мої фінансові проблеми і сказали, де я живу, – скаржиться пані Уляна.

Тернополянка вважає, що впливати у такий спосіб на боржників фірма не мала права, тобто діяла протизаконно. Адже можна було застосувати й інші методи впливу – нагадати листом чи навіть подати до суду. Але позову щодо неї не було.

– Вони порушили мої конституційні права. Спочатку я напишу заяву в прокуратуру та СБУ, а потім сама подам до суду, – додає жінка. – Просто так я цього не залишу. Адже без мого дозволу “Укртелеком” розповідав усім конфіденційну інформацію. Зрештою, ця організація відстежувала мої дзвінки та дзвінки рідних!

Люди, до яких телефонували з “Укртелекому” (із деякими з них журналісти спілкувалися – прим. ред.), підтвердили, що їм дійсно “злили” особисті дані тернополянки.

– Та людина сказала: “Телефонують з Укртелекому”. Потім і прізвища людей назвала, і їхню адресу. Про борг також розповіла, – говорить тернополянка Зоряна Костиря. – Я ще тоді здивувалася, яке вони мають право розповідати про людські проблеми?

Відсудити може тисячі

Юристи вважають, що тернополянка дійсно має всі підстави звернутися зі скаргою до правоохоронців і суду. Адже її адреса є конфіденційною інформацією. Розголошення даних про фінансових проблеми можна розцінювати як посягання на честь і гідність людини. Правоохоронці мали б відреагувати і на факт відстеження дзвінків громадян, додає адвокат Василь Когут.

– У жінки є всі підстави обурюватися, – вважає юрист. – Такі дії, як на мене, – неприпустимі та порушують права людини. Жінка на правильному шляху. Спочатку треба звернутися в прокуратуру. За описані тернополянкою дії є навіть кримінальна відповідальність. Наступний крок – позов до суду. Там постраждала зможе вимагати моральну компенсацію від “Укртелекому”. Може йтися навіть про тисячі гривень.

У місцевому управлінні “Укртелекому” здивувалися, коли ми сказали, з якого приводу до них телефонуємо.

– Уперше таке чую, – каже заступник директора з питань маркетингу та продажу послуг Тернопільської філії ВАТ “Укртелеком” Роман Лісович. – Немає такого. У мене таких фактів немає, бо ми подібного не практикуємо.

Хто ж тоді телефонував до тернополян, називаючись працівником “Укртелекому”, – невідомо. Запитання, хто, окрім “Укртелекому”, міг мати дані про заборгованість тернополян, особисту інформацію про клієнта, а головне – номери мобільних телефонів такої кількості людей, яким розповіли про борги за телефон, – залишається відкритим. На нього мала б відповісти прокуратура.

Коментарі вимкнені.