Володимир Камінський та Тарас Пастух заперечують, що в них вилучили незаконну зброю та наркотики

19 обшуків в Тернополі та районі провели силовики в офісах охоронної фірми, засновником якої є колишній заступник міського голови, який звільнився після гучного скандалу з хабарем. Йдеться, за інформацією наших колег з сайту «Тернополяни», про Володимира Камінського. 

Що кажуть у поліції

«Більше 10 кг наркотиків, зброю та боєприпаси виявили у громадській організації ГО «Тернопільська обласна організація ветеранів війни», а також приміщеннях, які належать Тарасу Пастуху та Володимиру Камінському, — повідомляють колеги із сайту «Тернополяни». — Під час обшуків на території фірм та ГО було знайдено більше 10 кг різного роду наркотиків, значну кількість зброї та набої». 

 У поліції підтвердили «20 хвилин», що в Тернополі і районі протягом кількох днів провели 19 обшуків в одній з приватних охоронних структур обласного центру. Під час обшуку виявили наркотичні засоби і зброю. Проводять слідчі дії. Готують оголосити підозри, — наразі повідомили журналістам у відділі комунікації головного управління Нацполіції в області. 

Тарас Пастух, про якого йдеться у повідомленні журналістів — одразу зазначимо — це однофамілець екс-нардепа і Героя війни. За даними youcontrol.com.ua, саме Тарас Степанович Пастух є керівником ГО «Тернопільська обласна організація ветеранів війни». 

«20 хвилин» зателефонували на мобільний до керівника ГО Тараса Пастуха, аби отримати коментар.

— Вся ця інформація не відповідає дійсності, що у нас знайшли зброю чи наркотики, на всю нашу зброю маємо дозволи, — повідомив «20 хвилин» Тарас Пастух. — Це все, що поширюють, — замовні статті. Ми будемо збирати прес-конференцію, де оприлюднимо всю інформацію, зокрема й про замовників цієї брехні. А також готуємо позов до суду. 

У цій спецоперації, як повідомили журналістам власні джерела у правоохоронних органах, фігурує також охоронна фірма — ТзОВ «Роял контракт». Її співзасновникамим є Володимир Камінський і Степан Горуц — вони обидва мають частку 50% та є кінцевими бенефіціарними власниками компанії. Основним видом діяльності фірми є 80.10 Діяльність приватних охоронних служб. 

 

«Стосунку не маємо…»

«20 хвилин» також звернулись до Володимира Камінського за коментарем з приводу обшуків, знайдених зброї та наркотиків. Пан Камінський підтвердив, що, окрім співвласності в охоронній фірмі, є співзасновником ГО «Тернопільська обласна організація ветеранів війни». І охоронна фірма, і громадська організація орендують приміщення на вул. Франка, 8, де напередодні проводили обшуки. І, запевнив пан Камінський «20 хвилин», ні охоронна фірма, ні громадська організація не мають стосунку до приміщень, де проходили обшуки.

— 7 березня приблизно о 7 ранку телефонують до мене працівники «Роял контракт»  і  повідомляють, що прийшла поліція з обшуком, — прокоментував «20 хвилин» Володимир Камінський. — Я виїхав на місце. Підійшов до мене правоохоронець – не запам’ятав його прізвища. Я поцікавився, що сталось, чому ви тут. Він відповів — в нас є ухвала суду, ми проводимо обшук.

Володимир Камінський каже, що в приміщення, де тривали слідчі дії, його не пустили.

— Офіційної інформації я не маю, а за неофіційною у когось справді знайшли зброю, але в людей, яких ні я, ні Пастух не знаємо, — запевнив «20 хвилин» Володимир Камінський. — Але ці люди не мають відношення ні до приміщення на Франка, 8,  ні до ГО, ні до «Роял контракт». Нас вплутали в якусь історію, до якої ми не маємо стосунку.  

Він також повідомив, що в Тараса Пастуха справді проводили вдома обшук і вилучили зброю і набої, на яку в того є дозвільні документи.

— Ми вже звернулись за послугами до адвокатів та готуємо позив до суду, а згодом збиратимемо прес-конференцію, — зазначив Володимир Камінський. 

Нагадаємо,  раніше  Володимир Камінський  фігурував у справі вибухів, що стались у Тернополі ще у 2019 році — на подвір’ї тодішнього ректора ЗУНУ Андрія Крисоватого, а за місяць до цього вибухівку підклали на авто дружини Володимира Камінського. Справи досі не розкриті. 

За інформацією власного джерела «20 хвилин», працівники охоронного агентства вживали наркотики на роботі, причому не здавали при цьому зброю. 

Понад 10 кг наркотиків — очільник поліції

Коли матеріал готувався до друку, на інформацію відреагував очільник поліції Тернопільщини Сергій Зюбаненко

«У засобах масової інформації шириться новина про проведення обшуків та інших слідчих дій в приміщенні однієї відомої тернопільської охоронної фірми, .— написав Сергій Зюбаненко на власній сторінці у Фейсбук. — Журналісти запитують, чому поліція мовчить та не надає інформацію щодо даної події».

— Офіційно заявляю, що дійсно в рамках кримінального провадження було проведено 20 санкціонованих обшуків у відомої у Тернополі охоронної фірми, — повідомив Сергій Зюбаненко. — У результаті вжитих заходів у фігурантів було вилучено більше 10 кілограмів різних наркотичних речовин, пристрої для вживання наркотиків, незаконну зброю та набої різного калібру (ч. 1 ст. 263 Кримінального кодексу – незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами ). В рамках розпочатого кримінального провадження за ч. 2 ст. 307 Кримінального кодексу (незаконне придбання, зберігання з метою збуту особливо небезпечних наркотичних засобів) поліцейські затримали двох підозрюваних відповідно до ст. 208 КПК.

«Запевняю, що повна та всебічна інформація щодо цих подій буде оприлюднена офіційно після завершення всіх процесуальних та слідчих дій, бо підозрюю, що це тільки початок цієї історії, — написав пан Зюбаненко. — Монополія на силу має бути тільки у держави».

-1 thoughts on “Володимир Камінський та Тарас Пастух заперечують, що в них вилучили незаконну зброю та наркотики

Коментарі вимкнені.