Першовересень — як це було в особливому навчальному закладі Тернополя

Осінь-2016 стартувала, як завжди, Днем знань. Хтось знову сів за шкільні парти, а хтось лише пригадав, що і сам колись був школярем та разом з улюбленими вчителями осягав науку. “Погляд” побував на урочистостях з нагоди відкриття нового навчального року в особливому навчальному закладі — у Тернопільській спеціалізованій початковій школі повного дня з поглибленим вивченням іноземних мов, що на вулиці Лесі Українки, 12 а.

Нині тут навчається 323 учні в 11 класах: два класи першачків, а других, третіх і четвертих — по три класи. Наповнюваність велика — від 30 до 35 учнів. Під час вивчення іноземної мови, класи ділять на три групи, коли українська мова — на дві.

У цю школу потрапляють не всі бажаючі, а лише ті школярі, які складають відповідні тести на визначення рівня обізнаності дітей станом на 6-річний вік.

Pershe4

Це перша школа в Тернополі, де з учнями початкових класів вчителі працюють за науково-педагогічним проектом “Інтелект України” Ірини Гавриш, введений тут минулого року.

— Рівень знань з англійської мови в учнів нашої школи, які навчаються за традиційною програмою і за програмою “Інтелект України”, однаковий, — розповіла нашому кореспонденту директор школи Катерина Михайлівна Поліщук. — Втім з усіх інших предметів помітна суттєва різниця. Розвиток школярів, які працюють за проектом “Інтелект України” набагато вищий. Приміром, торік перевіряли техніку читання: діти з класу “Інтелект…” читали і по 180 слів за хвилину, у них є інтерес до читання, на відміну від учнів, які працюють за традиційною програмою. Змісту причини, чому так, наразі не знаю, але ми будемо це досліджувати.

У другому семестрі першого класу на уроках англійської мови українські слова вчителем не вживаються. “За результатами перевірки знань учнів, торік рівень з англійської мови четвертокласників Тернопільської спеціалізованої початкової школи повного дня з поглибленим вивченням іноземних мов відповідав рівню восьмого класу загальноосвітньої школи”, — сказала Катерина Михайлівна.

Pershe36

– Основні три правила, яких ми сумлінно дотримуємося: дитина може бути успішною і має бути успішною в школі; на уроках має бути цікаво; у класі – комфортно, – розповіла “Погляду” вчитель 2 класу Любов Орестівна Перчик, у класі якої навчається 35 учнів. – У нас особлива система оцінювання: замість балів школярі отримують соти, за підсумками кількості яких в кінці року відмінники отримують бочку справжнього меду.

Родзинкою науково-педагогічного проекту “Інтелект України” в першому класі є навчальний предмет “Навчаємось разом”, який вчить дітей “вчитись правильно”. З другого класу вводиться предмет “Еврика” – розвиток творчих здібностей, винахідливість.

Крім обов’язкових уроків фізичної культури, кілька разів впродовж кожного уроку учні беруть участь в музичних паузах з елементами фізичних вправ і танцювальних рухів, роблять вправи для очей.

Pershe38

За словами Любові Орестівни, сутність проекту “Інтелект України” полягає не в насиченні дитини поглибленими знаннями, а в набутті нею, перш за все, необхідних навичок роботи з інформацією, аналізу, гнучкого творчого мислення, самоконтролю та самооцінки, швидких реакцій, раціональної організації навчальної праці, розвитку пізнавальних процесів.

Комплект підручників в рамках цієї програми навчання коштує 195 гривень з кишені батьків, сюди входять зошити, підручники, таблиці, аудіо- і відеоматеріали.

Згідно з рекомендаціями Міністерства освіти і науки України, Тернопільська спеціалізована початкова школа повного дня з поглибленим вивченням іноземних мов прийняла рішення у першому класі не використовувати червону ручку під час перевірки письмових робіт, замінивши її на зелений колір. Щоб понизити психологічне напруження у першокласників, їм дозволено користуватись простим олівцем.

За словами Катерини Поліщук, наступного року школа планує відмовитися від традиційної шкільної лінійки на 1 вересня, яка на думку директора, “віджила” своє і несе жодної користі дітям. “Було б добре, наступного Першовересня виїхати з учнями на природу за місто, де б з ними працювали цікаві аматори, — каже Катерина Михайлівна. — Так цей день би їм запам’ятався і зовсім по-інакшому налаштовував до шкільного життя, ніж традиційна шкільна лінійка”. Погляд” таку ініціативу підтримує всім колективом!

Pershe1 Pershe2 Pershe3 Pershe7 Pershe8 Pershe9 Pershe10 Pershe11 Pershe12 Pershe13 Pershe14 Pershe15 Pershe16 Pershe17 Pershe19 Pershe20 Pershe21 Pershe22 Pershe23 Pershe24 Pershe25 Pershe26 Pershe27 Pershe31 Pershe34 Pershe37 Pershe39 Pershe40 Pershe41

Коментарі вимкнені.