Про сюрприз для заробітчан та подарунок на день народження гурту, розповів фронтмен «Мотор’Ролли» у Тернополі

Що подарували «Мотор’Роллі» на день народження, що спільного у гурту із «Механічним апельсином», кого вони змусили заспівати українською, та як створили «Чумаків», розповів фронтмен Сергій Присяжний у Тернопільському центрі комунікацій 12 травня.

В час, коли з тернопільської набережної от-от мали вирушити парадом випускники, в «Атріум» завітав музикант, для більшості друзів та фанатів знаний, як Сєня. Він розповів, що напередодні приїзду до Тернополя, хлопці з Хмельниччини до першої ночі святкували на сцені рідного міста день народження гурту. За словами Сергія, це був грандіозний концерт з повним залом глядачів, котрі співали всі пісні. А вже сьогодні «Мотор’Ролла» примчали вітати випускників Тернополя на центральному стадіоні.

–          Нам сподобалося, як у Хмельницьку відреагували на нову програму «Чумаки». Ми від 21.30 відспівали десь 27 пісень і о першій ночі ледь вгамувалися. А ще нам подарували такий величезний торт, – показує жестом Сєня на столі приблизну квадратуру подарунка: метр на пів, – з нашою фірмовою буквою «R».

Що ж це таке – «Чумаки» від «Мотор’Ролли»?

Фронтмен «Мотор’Ролли» запевнив тернопільських журналістів, що зараз музиканти записують новий альбом, який на 60-70% складається з українських народних пісень. Також до нього увійдуть і композиції українських авторів, але не сучасних, а періоду 60-70-х років. Диск буде сучасним і потужним, а по аранжуванню – «підкрученим» під стиль «Мотор’Ролли». Уже навіть розроблений зовнішній вигляд платівки.

–          Це все має подаватися під таким собі соусом з назвою «Чумаки», – каже Сергій Присяжний. – Але ця ідея у нас не нова – вона виникла вже давно, років мабуть 5-6 тому. Ми навіть починали втілювати її з акордеоністом Іваном з гурту «Гайдамаки».

Останньою краплею для втілення задуму із записом українських народних пісень, каже Сергій, став виступ закордоном. Тоді музикантів попросили зіграти кілька українських пісень.

–          Ми, йолопи, бляха муха, відвертали очі. Бо завжди виконували свій авторський матеріал, а на весіллях ніколи не грали і подібного досвіду не мали, – пригадує фронтмен «Мотр’Ролли». – Тому ми просто зібралися, всі принесли перелік народних пісень, які їм подобаються, і ми вибрали з них самі, на наш погляд, знакові. Потім ми порівняли з тим українським матеріалом, який використовують іноземці у своїх творах. Подивилися, які тенденції в цьому напрямку. Адже хочемо проштовхувати цей проект на закордоння: для земляків, які живуть не в Україні, для діаспори, заробітчан.

Сергій розповів, що навіть не міг собі уявити, що закордоном мешкає так багато українців. Музикант каже, що повно їх в Південній Америці. А ще – у Польщі. В цьому хлопці з «Мотор’Ролли» переконалися, коли відвідали український фестиваль у Польщі.

–          Поз’їжджалося стільки людей, такі всі цікаві… Немає в них «совка» і це підкуповує. Вони класні! – згадує Сергій Присяжний у Тернополі.

Щоб хлопцям вистачало і тут показати те, що вони роблять, і представляти свою творчість закордоном, вони розподіляють свої сили на рівні частини. Відповідно, каже Сєня, роблять трішки інший формат, адже сприйняття наших людей і музичний ринок в Україні та в іноземних державах – відрізняються.

Які пісні «пруть» музикантів

У програмі «Чумаки» звучать: лемківська полька «Червона ружа трояка», інтернаціональна пісня, яку співають і білоруси, і поляки, і українці «Гей, соколи!», «Гуцулка Ксеня». «Я піду в далекі гори», за словами фронтмена звучить приблизно так, як найкращі пісні групи «Muse», тобто це справжній рок.

–           А ще навіть знайшли пісню «Два кольори» в аранжуванні якогось оркестра гостелерадіо 70-их років у виконанні Юрія Багатікова, – хвалиться Сергій Присяжний. – Ми намагалися взяти ту манеру. Вона така напівфанкова! Нам дуже приємно її виконувати…

Також у програму «Чумаки» музиканти включили свій варіант виконання українського «Аркану».

–          Я не можу описати словами, як ця пісня буде сприйматися. Її потрібно тільки слухати, – каже Сєня. – Ми намагалися відійти від відвертої «шароварщини», «весільщини». Нас вона пре так, що ми аж підстрибуємо на сцені. Ну і, думаю, що людям також сподобається.

Люба Вовк – “Погляд”, фото Мар’яни Зварич – “Погляд” 

Коментарі вимкнені.