У Тернополі засвітився “кілер”

Жителі Тернополя, будьте обережні. На вулицях міста виявлено «Кілера».  Одним із його місць перебування станом на 13 травня 18.00 зафіксовано книгарню «Є». Відомий молодий український поет  Андрій Любка розповів дещо про цей небезпечний об’єкт.

Народилась книга з іронічних, детективно-кримінальних та романтичних історій. Хрещеним батьком став головний редактор львівського видавництва «Піраміда» Юрій Винничук. Саме він запропонував Андрію обробити свої оповідання в прозову книжку. «Кілер» розпочинається із серії вбивств, в середині книги читач із пригніченим настроєм входить в атмосферу іронії,  фінал дивує розчарованою романтикою.

Назву спровокував фільм «Леон Кілер», який був одним із улюблених фільмів Андрія Любки. Образи книги – вигадані герої із вкраденими у реальних людей звичками, фразами та сюжетними ходами.

Автора книги Андрія Любку усі знають як віршомаза. Поштовху до прозового переходу, як такого, в поета не було. Як зазначає Андрій, потрясіння дає лише тему, форму обираєш сам. «Проза пожинає плоди моєї поезії. Хотілося б провести експеримент. Видати цю книгу під прізвищем вигаданого автора та оцінити її успішність. Можливо, ви вже можете знайти такий варіант на полицях книгарні», – інтригує автор.

Для Андрія письменник – це спостерігачем з добрим слухом до всього, що відбувається навколо. Головний фокус, на його думку, тримається на сюжеті, який «змушує повертатись до твору.»  Мова автора – менш вагомий елемент. Пише свої оповідання Андрій Любка без визначеного заздалегідь сюжету. Тому фінал часто стає несподіванкою і для самого автора.

Андрій спростовує слухи щодо родинних зв’язків з Юрієм Андруховичем. Прізвище його теж не є псевдонімом, воно справжнє. А ще поет зізнається, що більше любить жити, ніж писати.

Не обійшлася зустріч без віршів автора. Андрій Любка стверджує, що вірш знецінюється під час читання та публікування : «Опублікований вірш втрачає частину справжності. Він починає жити своїм життям.» Та все ж було б несправедливо позбавити читача таких творів.  Андрій Любка обіцяє порадувати  наприкінці року ще одною прозовою книгою.

«Кілер» зробив свій постріл в Тернопіль. Тепер він живе в серцях кожного свого читача. Наступними пунктами його маршруту стануть міста Вінниця та Київ.

Оксана Бучко

 

 

Коментарі вимкнені.