На Тернопільщині діти напились до алкогольної коми

4 серпня 2011 року, двоє малолітніх хлопчиків, 11 та 12 років, прогулюючись у спекотну  пору дня вулицями міста Збаража,  вирішили зайти в один із барів, щоб випити прохолоджуючих напоїв. Зайшовши у заклад, малолітні підійшли до бармена та без будь-яких проблем придбали по пляшці слабоалкогольних напоїв, які згодом розпили у альтанках даного закладу. Бармен, не запитуючи скільки років мають юні особи, задля збагачення бару продав малолітнім згадані напої, хоча це заборонено законом. Після  розпивання слабоалкогольних напоїв малолітні сп’яніли, а  один із них був доставлений для надання медичної допомоги у Збаразьку ЦРКЛ у стані алкогольної коми.

Під час проведення перевірок за даним фактом, працівники Збаразького РВ УМВС України в Тернопільській області притягнули батьків цих підлітків до адміністративної відповідальності за неналежне виконання батьківських обов’язків та  неналежний контроль за дітьми.

За продаж малолітнім слабоалкогольних напоїв до адміністративної відповідальності притягнуто бармена бару та вирішується питання про позбавлення закладу громадського харчування ліцензії на право продажу алкогольних напоїв.

Власники згаданого бару зухвало ставляться до чинного законодавства України, нехтуючи законом, постійно допускають правопорушення, не контролюють належним чином порядок у закладі. Так 27 березня 2011 року під час відпрацювання м. Збаража у одному із залів бару було виявлено відвідувачів, котрі біля себе зберігали наркотичні речовини і відкрито курили марихуану. Цих осіб було затримано і притягнуто до відповідальності.

Збаразький РВ УМВС України в Тернопільській області черговий раз наголошує, що під час літнього відпочинку дітей батьки повинні належним чином слідкувати за своїми дітьми, за тим як вони проводять дозвілля, контролювати їхнє перебування на вулиці у вечірній час, щоб вони вчасно повертались додому, приділяти більше уваги їхньому вихованню.

Власники барів та продуктових магазинів повинні дотримуватись чинного законодавства щодо заборони  продажу малолітнім особам слабоалкогольних, алкогольних та тютюнових виробів. У разі не дотримання встановлених норм, власників таких закладів буде притягнуто до адміністративної відповідальності та позбавлено ліцензій на право продажу алкогольних та тютюнових виробів.

Протягом літа проходить загальнодержавна, оперативно-профілактична  операція «Літо-2011», в ході якої проводиться відповідна профілактична робота серед неповнолітнього населення району, виявляються факти втягнення неповнолітніх в злочинну та іншу протиправну діяльність з боку дорослих осіб, перевіряються розважальні заклади щодо виявлення у них неповнолітніх осіб, особливо у вечірній час.

Виявляються неповнолітні особи котрі вчиняють злочини та адміністративні правопорушення.

Усі батьки повинні пам’ятати, що передусім вони відповідають за дії та вчинками своїх малолітніх і неповнолітніх дітей  та саме вони  повинні приділяти максимум уваги їх вихованню.

Коментарі вимкнені.