Тернополяни подають в суд на міську раду

Два позови в суд готують тернополяни, котрі проти будівництва багатоповерхового житлового будинку на території церкви Св. Володимира і Ольги. Не отримавши позитивних результатів у різних контролюючих інстанціях, найдієвіший спосіб скасувати рішення міської ради – розглянути справу в судовому порядку.

– Міська рада підміняє поняття, чиновники говорять, що вся забудова у цьому районі – житлова і громадська. Так, це правда. Але забудовник може починати будівництво або на правах оренди, або на правах постійного землекористування. У документі пишуть вже не просто, що це “громадська і житлова забудова”, а конкретно для чого ця земля призначена. В акті постійного землекористування на території цієї церкви чітко написано: “Для будівництва та обслуговування храму Св. Володимира і Ольги”. Ми просили державну земельну інспекцію перевірити цю ділянку на предмет законності виданих документів. Отримали відповідь, яка підтверджує нашу правоту,- розповідає мешканець вулиці Орлика Едуард Міляновський.

Працівники земельної інспекції перевірили ділянку, розглянули документи, але порушень в них не знайшли. Проте, є один нюанс: перевіряли тільки земельні документи, але не розглядали законність права на будівництво. В церкві є акт на постійне землекористування, де зазначено про будівництво храму. Якщо, до прикладу, завтра розпочнуть будівельні роботи, то земельні інспектори зупинять будівництво, примусять міську раду вилучити цю землю з території церкви, узаконити її для будівництва будинку, і лише тоді далі можна буде продовжити будівництво.

– Логіка полягає в тому, що насправді будувати тут таки не можна. Ще один казус містобудівної документації – у всіх документах посилаються на генеральний план, якого немає у вільному доступі. Ми не знаємо коли вони “домалювали” це будівництво. Готуємо два позови в суд, бо є великий ризик, що один можуть відхилити, і поки ми підготуємо другий, то нам потім скажуть, що “Люди вже вклали гроші, – перший поверх будують”,- зауважує Едуард Міляновський.

На останніх зборах, 14 квітня, чимало людей вперше дізнались, що вирубування дерев під будівництво залишиться безнаказаним, адже згідно законодавства, забудовникам не потрібні жодні дозволи. Жінки похилого віку, зі сльозами на очах, згадують як власними руками висаджували берези і ялинки, коли в’їзджали у свої будинки. Не здогадувались тоді навіть, як знехтують їхньою працею, “задля благоустрою території довкола храму”.

Ольга Мозгова, Тернопільська Липа

Коментарі вимкнені.