У жодному парку Тернополя будівництво не ведеться, – міський голова Сергій Надал

Вперше за 20 років, у Тернополі чітко визначили межі парків. При цьому вони, у порівнянні зі старим генпланом, абсолютно не змінилися. Про це  заявили головний архітектор міста Василь Бесага та міський голова Сергій Надал, презентуючи генеральний план Тернополя. На цих територіях можна буде зводити лише об’єкти культурного призначення і ніхто не будуватиме об’єкти громадського харчування, запевнив міський голова.

–          Жодні дозвола на проведення будівництва тих чи інших об’єктів не можуть бути видані на території, які належать до меж парків. Є принципова позиція і міського голови, і усього депутатського корпусу, і виконавчого комітету – це питання буде на особливому контролі, і жодних дозволів проведень будь-яких будівництв об’єктів, які заборонені на цих територіях, проводитися не буде. За виключенням об’єктів культурного рекреаційного призначення.

Сергій Надал пояснив, що на сьогоднішній день не можна говорити, що ведеться хоч якесь будівництво на межі парків. Тому що ті будівництва, які здійснюються – ведуться на територіях, які офіційно не є, і ніколи не були територією парків. Рішення про надання необхідних дозволів надавалися ще до 2010 року і це враховувалося при складанні меж територій парків, які в 2010-му році приймалися і затверджувалися проектними інститутами, і по яких проходила державна експертиза (тоді міським головою Тернополя був Роман Заставний, – ред.).

–          Хочу наголосити, – сказав Сергій Надал, – що перший раз за всі роки незалежності, перший раз за 20 років є офіційно затверджені межі парків. Ця робота не тривала 20 років – це робота, яку реально можна зробити в межах пів року по кожному парку. Ми це зробили і це йде на затвердження. З минулого року діюче законодавство змінили таким чином, що на сьогоднішній день власник землі має право самостійно приймати рішення щодо зелених насаджень. Ми навіть на ці процеси зараз не впливаєм. Тобто 1,5 роки тому такої вакханалії не було.

Міський голова поснив, що є спеціальна комісія, в яку входять працівники управління ЖКГ міста та екологічних служб. Тому комунальні служби міста завжди брали погодження цієї комісії перед тим, як зрізати дерева. Тепер на окремих ділянках, які є у приватній власності, власник має право зробити це самостійно, тільки повідомивши про те, що він робить. В окремих випадках міській владі таки вдається вибити компенсацію за зрізання, у вигляді висадки аналогічних дерев, або сплати коштів до бюджету.

–          Ще раз хочу наголосити, що генеральний план міста, як основа, прийнятий і затверджений сесією міської ради, – сказав Сергій Надал. – Він пройшов державну і екологічну експертизи. На сьогоднішній день відбувається розробка його складових. Той план, в якому стані він затверджений сьогодні, дає всі права органам місцевого самоврядування, управлінню архітектури і містобудівництва виділяти земельні ділянки, надавати містобудівні умови і проводити будівництво об’єктів. Всі рішення, які приймаються міською радою і виконавчими органами, знаходяться на постійному контролі і перевірці органами прокуратури, наглядовими органами. Хочу довести до вашого відома, що за останні роки діяльності жодне з них не було скасоване, або відмінене.

Міський голова Сергій Надал, в один голос із головним архітектором міста Василем Бесагою запевнили, що межі парків, у порівнянні зі старим генпланом, не змінилися.

–          Для прикладу, беремо будівництво, яке проводиться біля «Зеленбуду», коло парку Національного відродження, – пояснив Сергій Віталієвич. – Більшість людей сприймають, що якщо там є зелені насадження – значить автоматично це парк. Ця частина не є парковою зоною і не була, бо якщо ці рішення приймалися і вони не скасовані, значить вона офіційно і не рахувалася парком, там просто були зелені насадження. Парадокс в тому, що люди, які ще два роки тому, коли будувалися їхні будинки, в тій же зоні – цього не бачили. І побачили лише зараз, коли стали там жити і почали будувати сусідні будинки.

Люба Вовк, новини Тернополя “Погляд”

-1 thoughts on “У жодному парку Тернополя будівництво не ведеться, – міський голова Сергій Надал

  • 21:57 | 18.04.2013 о 21:57
    Permalink

    Ага, і те будівництво, яке ведеться за баром “Назарія” в парку Шевченка – це звичайно не територія парку?! Чи це вже чиясь приватна територія?))) Чи цей об’єкт вже можна віднести до “об’єктів культурного рекреаційного призначення” і зовсім не громадського харчування?!

  • 22:10 | 18.04.2013 о 22:10
    Permalink

    Острівець “Чайка”… Площадка “Рошен”… бар “Назарія”… Це хіба НЕ ПАРК “Шевченка”?!!! Значить це парк Національного Відродження…..

    • 22:28 | 18.04.2013 о 22:28
      Permalink

      Ви неуважно читали статтю)) Те, що десь ростуть дерева, ще не означає, шо то є парк 😉 Офіційно межі парку можна побачити за посиланням http://rada.te.ua/normativnie-dokument/proekt_generalnogo_planu/14899.html – там є карта меж. Червоним обведена. От і дивіться. Якшо будівництво входить до території всередині квадрата, шо обведений червоною лінією, значить шось не так. Якшо ж не входить – значить воно ведеться за територією парку. Шо ж я ще можу вам сказати. Пояснюю згідно того, що написано в статті 😉
      Площадка Рошен , Чайка і Назарія – то треба по карті дивитися – відносяться вони до парку чи ні

  • 04:35 | 19.04.2013 о 04:35
    Permalink

    Люба, ви би ще сказали, що парк Шевченка весь до парку не відноситься! Зрозуміло, що ви – “промерівський” сайт, але хіба можна так на “біле” говорити “чорне”! Звичайно, що і на плані це – парк, всередині тієї вашої лінії, та й виходячи з глузду нормального – це парк. Якщо не острівець “Чайка” і не алея довкола нього, де позрубували ті нещасні тополі, про які ви ж самі писали і де сам же мер в суботу висаджуватиме катальпи, не дитячий майданчик поруч, – то що взагалі на вашу думку парк?! А “слабо” у самого мера в суботу запитати, чим є те, що він будує за “Назарією” – будівництво, захоплення парку чи просто так – впорядкування території!? І чи та “хата” типу “літній майданчик”, що збудована поруч з “Назарією” на клумбі в парку – теж не захоплення території? Всередині лінії, між іншим)))) Ви вже або давайте чесну інформацію, або взагалі краще нічого не пишіть і не коментуйте.

    • 08:15 | 19.04.2013 о 08:15
      Permalink

      Поважаю вашу думку і маю свою думку з цього приводу. Але пояснюю вам те, про що ви запитували, згідно того, що написано. А написано не “біле” на “чорне”, а те, що я почула на прес-конференції. Від себе не додавала ніяких думок і “умозаключєній”. І якшо ви вважаєте наш сайт “промерівським”, то значить неуважно нас читаєте 😉 Бо навіть не озброєним оком видно, що мерію ми “любимо” 😉
      Я подала чесну інформацію – ту, яку подали і інші видання, журналісти з яких були на даній презентації 😉 Я ж не сама усе це вигадала))))) Але якщо дане будівництво всередині лінії, тобто на території парку (бо особисто я не звіряла по карті, бо не знаю, про яке будівництво ви говорите, бо давно в тому місці не була), то, звичайно ж, воно не може бути законним. Якшо тільки там не будують, як висловився пан Надал “споруду культурного призначення. Але я так оком кинула на карту з генплану – то там та територія наче не входить до меж парку. Але, звичайно ж, якшо читачам цікаво, що там будують, то я можу запитати в міської ради – інформаційні запити ніхто не відміняв.
      Але ж я не одна чула, що всі будівництва біля парків – законні і не заходять на територію парків. Пропоную вам не переходити на особистості. Те, що ви, як і багато хто з городян, маєте зуб на владу, не означає, що ви мусите всі статті, в яких є слово Надал, критикувати, обзиваючи наш сайт. Ми – незалежні. Щоб в цьому переконатися, варто просто уважніше читати 😉 А дана стаття – не ода владі і не критика влади. А лише констататція фактів, які було виголошено на презентації генплану. Дякуємо, що читаєте нас. Якщо вас цікавитимуть ще якісь питання – звичайно ж коментуйте, ми намагатимемося висвітлювати їх, оскільки, в чергове повторю, поважаємо думку читачів.

  • 11:09 | 19.04.2013 о 11:09
    Permalink

    Люба, а будова церкви в парку Національного Відродження (стик вул.15 квітня та просп.Злуки)??? Там же четверта частина парку пішла під будову.

    • 12:11 | 19.04.2013 о 12:11
      Permalink

      Ви це мене питаєте?))) Я не відповідальна за дії влади чи будь якого тернополянина))) Але, судячи зі слів пана Надала та пана Бесаги, та територія ніколи і не була територією парку. Дивлюся на сайті міської ради генплан, де території парків, то там ту територію обведено. Тобто, вона не є частиною парків. Якшо вони кажуть правду, про те, що межі парків ніколи не мінялися, значить та територія давно не числилася парком. Що ж я можу сказати? А якшо кажуть неправду, то я того знати не можу. Я не детктор брехні і мен в голові не крутяться шурупчики вправо-вліво (бреше чи ні), коли я на прес конференції слухаю те, що там говорять)))

Коментарі вимкнені.