Щоб “відшити” Кайду, тернопільські свободівці затягують процес виборів голови облрад

Як зазначив керівник Тернопільського представництва Інституту української політики в коментарі для сайту «Погляд»: «Вже пішов третій місяць від останнього засідання сесії Тернопільської обласної ради, котре нагадаю, відбулося ще 23 листопада минулого року, якщо рада протягом більше трьох місяців не збирається на чергову сесію тоді настає дострокове припинення її повноважень, область надалі залишається без бюджету на 2013 рік, виконувач обов’язків голови облради не спрможний скликати сесію – все це однозночно вказує на те, що Тернопільська обласна рада недієздатна».

Виходом із ситуації на думку В. Уніята, може стати введення нових депутатів та обрання голови обласної ради або звернення голови ОДА до Верховної Ради з проханням призначити позачергові вибори до обласної ради. Та останній варіант – складання повноважень депутатами від ВО «Свобода», адже для чого їм така обласна рада, коли вони не можуть приймати відповідні рішення без провладних депутатів, а тепер ще й втратили трибуну голови облради. Тому, якщо небуде обрано голову Тернопільської обласної ради, не будуть введені нові депутати, «свободівці» підуть на складання депутатських мандатів. Я думаю, що вони вже проводили певні консультації на дану тему із ВО «Батьківщиною» та «Ударом». А як показують останні події, зокрема зняття депутатів від «Батьківщини» та «Удару» на користь «свободівця» Михайла Сиротюка по округу № 27 м. Тернополя, домовлятися вони вже навчилися.

Загалом, якщо би місцеві «свободівці» були наполегливішими, вони вже давно б «продавили» кандидатуру Василя Хомінця на посаду голови обласної ради, швидше за все їм вигідніше затягувати процес, щоб мінімізувати впливи екс-голови Тернопільської обласної ради Олексія Кайди, адже як відомо В. Хомінець є креатурою О. Кайди – наголосив В. Уніят.

Нагадаю, що після перевиборів 15 березня 2009 р. із 120 депутатів, обраних до Тернопільської обласної ради, депутатські повноваження виконували лише 92 депутати. Усі 12 новообраних депутатів від БЮТ написали заяви про припинення повноважень, оскільки заявили, що перевибори не дійсні й проведені із значними порушення. Аналогічно вчинили і їхні наступники у списку, аж доки той не вичерпався. У зв’язку з цим до Тернопільської облради увійшло 108 депутатів зі 120. Втім, для прийняття рішень необхідно мати 61 голос. Розподіл депутатських місць виглядав так: ВО «Свобода» – 50, Єдиний центр – 20, Партія регіонів – 14, Блок УНП – 11, НС «Наша Україна» – 8, Блок Литвина – 5.

Після проведення чергових місцевих виборів у 2010 р. обласна ТВК не ввела до депутатського корпусу 16 депутатів, попередники яких покинули свої крісла після місцевих виборів 2010 р. заради мандатів у радах різних рівнів; із них – 13 від ВО «Свобода» та 3 – від «Єдиного центру». Отже, депутатські повноваження виконували 92 депутати. Тож без «біло-блакитних» та їхніх прихильників із Блоку Литвина та «Єдиного центру» жодне рішення у раді не проходило. Після цьогорічних виборів до Верховної Ради України, обласна рада складається із 89 депутатів, зокрема ВО «Свобода» знову не дорахувалася 3-х депутатів (О. Кайди, О. Сиротюка, Е. Леонова). Таким чином у ВО «Свободи» залишиться всього на всього 34 мандати…

За деякими даними на 31 січня заплановано провести сесію обласної ради, побачимо чи вдасться домовитися фракціям і чи зберуться депутати – зазначив керівник Тернопільського представництва Інституту української політики.

Коментарі вимкнені.