Андрій Бурковський з Тернопільщини може виконати абсолютно все: від елементарного цвяха-вухналя до високохудожньої люстри чи справжньої шаблюки
“Хай кожен робить свою справу якнайкраще!” Під таким гаслом 24 січня у кузні Національного заповідника «Замки Тернопілля», що знаходиться у Вишнівці, коваль Андрій Бурковський провів урок ковальської майстерності для студентів-будівельників Вишнівецького професійно-технічного ліцею.
Андрій Васильович уродженець міста Львова однак працює у Вишнівецькому відділі НЗ «ЗТ» вже майже два роки. І за цей час йому вдалось облаштувати власну кузню та виконати чимало робіт для експозицій заповідника. В ковальській справі для Андрія Бурковського, здається, немає неможливого. Він може виконати абсолютно все: від елементарного цвяха-вухналя до високохудожньої люстри чи справжньої шаблюки. Щоб стати майстром такого високого класу цьому молодому чоловіку довелось пройти нелегкий шлях. Пристрасть до краси і мистецтва йому прищепили батьки із раннього дитинства. Тато Андрія Васильовича був членом Спілки художників РФ та працював художником-реставратором в НЗ «ЗТ», а мама, яка проживає у Вишнівці також є професійним художником. Свій талант Андрій Васильович розвивав у Косівському художньому училищі, а після його закінчення вступив до Львівської академії мистецтв, де і став фахівцем у галузі прикладного декоративного мистецтва. Отримавши вищу освіту, Андрій Бурковський працював у ковальських майстернях Львова, а сьогодні, продовжуючи справу батька, займається відродженням Вишневецького палацу та Збаразького замку.
Своїм професійним досвідом Андрій Васильович ділиться на різноманітних фестивалях та проводить майстер-класи ковальської майстерності для усіх бажаючих. Один із таких заходів пройшов 24 січня в кузні майстра у Вишнівці.
Коваль розповів присутнім студентам про важливість ковальської справи, звернувши увагу на те, що вона використовується в багатьох сферах людської діяльності. Ілюструючи влучними прикладами, Андрій Васильович показав як ковальство застосовується в будівництві, сільському господарстві, військовій справі, в процесі декорування будинків та садиб тощо. Художник ознайомив студентів з основними ковальськими інструментами, видами горнів, металів, палива та специфікою їх застосування. Він наочно продемонстрував процес виготовлення підкови. Студенти були вражені, як шматок металевої пластини через кілька хвилин у вправних руках майстра перетворюється на справжню підкову. Чималий вплив на молодих людей здійснила продемонстрована Андрієм Васильовичем іранська шабля, над якою зараз працює художник.
Урок ковальської майстерності не залишив байдужим нікого. Андрію Васильовичу Бурковському вдалось запалити іскорки в очах присутніх. Студенти аплодували молодому майстру, а той подарував їм на щастя щойно виготовлену підкову.
Підготувала молодший науковий співробітник Вишнівецького відділу НЗ «ЗТ» Валентина Брега
Коментарі вимкнені.