Тернопільське озеро смердить (фото)

Вода в Тернопільському озері зацвіла. Звідси і характерний неприємний запах. Пишуть у групі mywest — тернопільська відео мережа.

Шкода від фосфатів – це шкода для довкілля. Потрапляючи зі стічними водами в грунти та річки, фосфати починають виконувати своє пряме природне призначення – стають добривами, біогенними елементами довкілля. І зацвітають наші водойми негарним болотисто-зеленим кольором – і годі вже знайти десь чисту питну воду.
Синьо-зелені водорості не лише безжально споживають весь кисень водойми (через що гинуть вищі рослини, а також тварини), а ще й отруюють її продуктами своєї життєдіяльності. Фактично, через фосфати відбувається поступове старіння, а з часом і повне заболочення водойм!
В Україні немає жодної водойми, не забрудненої фосфатами!
На даний момент в таких країнах як Німеччина, Австрія, Швейцарія, Норвегія, Нідерланди, домогосподарки перуть безпечними для їх здоров’я порошками без вмісту фосфатів.
В США в третині усіх штатів діють закони про заборону використання пральних порошків, що містять фосфати.
Ось уже 15 років минуло, як в Японії припинили використання фосфатних пральних порошків. Аналогічна ситуація і в Республіці Корея, Тайланді, Гонконзі, Тайвані та ПАР.

-1 thoughts on “Тернопільське озеро смердить (фото)

  • 15:41 | 21 липня, 2013 at 15:41
    Permalink

    цікаво виходить. забруднюють озеро самі тернополяни, а винним чомусь получається влада. несправедливо получається

  • 15:47 | 21 липня, 2013 at 15:47
    Permalink

    Якщо воно смердить то це означає, що воно не є чистим та безпечним, що це вже не озеро, а велика та брудна калабаня. Для чого, поясніть мені, заманювати людей відпочивати на ньому? Чому влада не виділяє кошти на очиску озера та не приймає жодних мір направлених на боротьбу із забрудненням озера, а відмиває бюджетні кошти на благоустрої прибережної території? Кажуть, що риба з озера має глисти, а в районі пивзаводу в озеро постійно скидаються забруднені якоюсь заразою стічні води. Таких проблем у нашого тернопільського ставу існує багато, але ніхто їх вирішенням на сьогодні на рівні влади чомусь не займається. ЧОМУ?

Comments are closed.