У Почаєві чорних ангелів вигонять з людей, закутих у кайдани

В Україні набирає обертів церковний ритуал вигнання злих духів – екзорцизм. Через це в багатьох регіонах діють церкви, куди спеціально з’їжджаються хворі люди, йдеться у сюжеті програми “Гроші“.

За словами одного з найсильніших екзорцистів України отця Василя, який служить у донецькому Покровському соборі, до нього на ритуал приїжджають не лише звичайні віряни, але й чиновники, військові та інші. Щоб здолати нечистого, отцю потрібно інколи від однієї молитви до 10 років постійного замолювання гріхів. Він додає, що щороку кількість бажаючих потрапити на сеанс екзорцизму збільшується. Отець Василь брати гроші категорично відмовляється, але в інших храмах цією можливістю не нехтують.

Зокрема, заробляють на продажу відео-молитов проти нечистого, самовчителях та піратських копіях голлівудських трилерів про боротьбу з дияволом. Відтак, на думку соціального психолога Олега Покальчука, екзорцизм чи вичитка в сьогоднішньому вигляді – це один з видів бізнесу незалежно від того, свідомо це роблять учасники процесу чи ні. Покальчук додає, що церкви, де виганяють бісів, є більш популярними серед людей, тому церковники можуть ще більше заробляти.

Сатанинські гроші капають в церковні скарбниці по всій країні. Найпопулярніші антидиявольські служби проходять в церквах і соборах Києва, Донецька, Сум, Одеси, Тернопільської, Львівської, Полтавської та Чернівецької областей.

В цьому задіяні священики всіх конфесій. При цьому поза конкуренцією старовинна Почаївська лавра біля Тернополя, де збираються до півсотні хворих. Деяких привели закутими в кайданки.

Підвищений інтерес Олег Покальчук пов’язує із тим, що людині легше перекласти відповідальність за те, що стається з тобою, на духів, демонів, джинів, тролів тощо. Слід зазначити, що сеанси екзорцизму проводять не тільки в храмах.

Наприклад, гонять біса й на околиці Києва, в Жулянах, де осередок боротьби з дияволом екзорцист Микола Долгорукий влаштував в своїй оселі. Він твердить, що бореться із лукавим по християнським канонам, але завжди тримає під рукою карти таро та скляну кулю. За один сеанс чоловік бере 120 грн, про які йому нібито сказали вищі сили. Проте для повного позбавлення від диявола потрібно приходити на цю магічну кухню 18 разів, тобто віддати 2160 гривень.

Він повідомив, що зараз важко працювати, тому що діє багато шарлатанів, які “заламують за боротьбу з бісами просто небожеські ціни”.

Раніше повідомлялось, що українці можуть стати жертвами не тільки сект, але й звичних священиків, які нібито виганяють бісів. Після цього пацієнт може потрапити до психлікарні.

Коментарі вимкнені.