Тернопільські депутати штовхають підприємців на домовленості?

Якщо уважно проаналізувати результати поіменного голосування останніх двох сесій Тернопільської міської ради, то можна помітити певну закономірність. У депутатів з’явилася нова тактика, як провалити питання, яке виносять на затвердження сесією. Той, хто боїться голосувати «ПРОТИ» чи «ЗА» просто… не голосує. Іноді такі дії можна пояснити браком часу для голосування. Частіше – страхом показати позицію. А іноді “НЕ ГОЛОСУВАВ” – це, ймовірно, спосіб підштовхнути підприємців до “домовленостей”…

На початку 2016 року набрав чинність закон про відкритість голосування. Тепер обов’язковим є оприлюднення на сайті місцевих рад результатів поіменного голосуваннядепутатами за кожне питання. Проте, пересічним тернополянам не завжди легко ознайомитись з результатами… Напередодні чергового засідання депутатів, Громадська спілка «Рада бізнесу Тернопілля» оголосила, що буде оприлюднювати на офіційному сайті та у своїй рубриці в тижневику «RIA плюс» результати поіменного голосування. Не з усіх питань, а з найбільш резонансних.

–          Публікувати будемо поіменне голосування з гострих питань, а також опитування депутатів та фракцій політичних партій щодо прийнятих рішень, – повідомляє секретаріат ГС “РБТ”. – Робимо це для того, щоб депутати розуміли всю серйозність своїх дій, а також щоб донести інформацію до тих людей, які їх обирали. Щоб кожен тернополянин міг підійти до депутата, за якого голосував у своєму окрузі, та запитати: «Що ж ти робиш?». Або навпаки, з повагою потиснути руку і під час наступних виборів точно знати, за кого віддати голос.

Проте, як показало голосування сесії третього березня – наші депутати бояться політичної відповідальності. Зокрема, найяскравіше це помітно на прикладі голосування про надання дозволу на поділ земельної ділянки площею 6,5933 га громадянину В’єтнаму Тран Ван Вану.

Це одна з найбільших за площею ділянок, які розглядали на сесії. Окрім того, це питання технічне: чоловік викупив приміщення, земля – у користуванні. Поділити ділянку має намір, вочевидь, аби продати зайві об’єкти.

Кілька сесій у порядок денний вносять це питання поділу земельної ділянки, проте, попри погодження «земельної» комісії (з питань природокористування, приватизації, продажу та оренди землі – прим.ред.), воно не набирає більшості голосів депутатів. Чому народні обранці так вперто не дозволяють Тран Ван Вану поділити ділянку, що надана йому в користування (не змінюючи при цьому цільового призначення),  залишається лише здогадуватися.

–              Усього присутні 39 депутатів. Із них проти не голосував ніхто, «За» – 15, утрималися троє. Проте аж 21 депутат не висловив жодної позиції – зовсім не брав участі у голосуванні. Таким чином, рішення не прийняте, – розшифровує результати поіменного голосування ГС «РБТ».

 

Тран Ван Ван, до слова, професор із В’єтнаму. Він веде підприємницьку діяльність у Тернополі ще з 2000-их років, сплачує податки і ніколи не вступав у конфлікти з міською владою.

–          Ще 7 березня журналісти “Ради бізнесу Тернопілля» надіслали депутатам листи на особисті електронні адреси, які вказані на сайті міської ради. Запитували, чому обранці ігнорують дане питання. Адже Тран Ван Ван нічим не відрізняться від тих підприємців, яким практично кожної сесії депутати дають дозвіл на поділ земельних ділянок, – повідомляє прес-служба Громадської спілки «Рада бізнесу Тернопілля». – Відповіді депутатів щодо підтримки, не підтримки чи відвертого бойкоту цього питання ми обов’язково незабаром оприлюднимо.

До слова, чимало підприємців вважають що така поведінка депутатів — прямий натяк іноземцю та іншим підприємцям у такій ситуації, на те, що треба домовлятися. Хотілося би, щоб ця думка була помилковою, і наші обранці гідно висловлювали думку та інтереси громади.

Довідка:

Згідно Закону України «Про статус депутатів місцевих рад», депутат місцевої ради є представником інтересів територіальної громади і зобов’язаний ВИРАЖАТИ інтереси відповідної територіальної громади. Тобто, не голосуючи під час сесії, депутат порушує свій прямий обов’язок, адже ніяк не виражає інтереси громади (Закон України «Про статус депутатів місцевих рад». Розділ I, стаття 2, пункт 2).

На час сесії депутати звільняються від виконання виробничих або службових обов’язків, тобто можуть не йти на роботу. В цей час їхнім прямим обов’язком є робота в сесійній залі. Проте, не голосуючи ні «За», ні «Проти», і навіть не утримуючись, вони, можна сказати, не працюють. Згідно закону «Про статус депутатів місцевих рад», таких народних обранців узагалі можна позбавити мандата, якщо суд визнає їхню бездіяльність (Закон України «Про статус депутатів місцевих рад». Розділ I, стаття 5, пункт 1, підпункт 6).

Любов ВОВК

Коментарі вимкнені.