Заява партії «Народний контроль» щодо поглиблення політичної кризи і торгів за посаду прем’єр-міністра

Політична криза, яку замовчує найвище керівництво країни, намагаючись вирішити її у «ручному режимі», спровокована не тиждень і не місяць тому.

Вона триває вже два роки. Причина – саботаж реформ, яких вимагало суспільство, збереження «новою владою» всіх корупційних схем, з яких живиться олігархат.

Притягнення до відповідальності винних у розстрілі Небесної Сотні, реформування Генпрокуратури та МВС, люстрація суддів, спрощення умов ведення бізнесу, створення прозорої системи нарахування тарифів, ув’язнення корупціонерів-слуг режиму Януковича – все це залишилося на папері. Обіцянки урядовців, лідерів фракцій колишньої коаліції та Президента – невтілені у життя слова.

«Ляльководи» кланово-олігархічних кіл перетворили обраний після Революції Гідності Парламент на своїх маріонеток, що ухвалюють потрібні їм рішення.

Зараз, замість шукати вихід із кризи через внутрішнє очищення, влада гасить конфлікт методами тиску і кулуарних торгів за міністерські портфелі.

У зв’язку із цим у «Народному контролі» переконані, що обговорювати прізвища потенційних кандидатів на пост Прем’єр-міністра необхідно тільки після створення нової коаліції, та лише у прив’язці до предметної програми дій, котра буде дорожньою картою для нового Уряду.

Щодо можливості входження у нову коаліцію депутатів членів міжфракційного об’єднання «Народний контроль», то вважаємо це можливим лише у випадку виконання наступних умов:

Порушення кримінальних справ проти представників Уряду, включаючи Прем’єр-міністра А. Яценюка, об’єктивного розслідування виявлених фактів корупції в міністерствах та на держпідприємствах;
Реальної реформи Прокуратури, що має початися з відставки Генпрокурора В. Шокіна, обрання нового генпрокурора за відкритим конкурсом, ухвалення змін до Закону про прокуратуру (№ 4281), яким пропонується перезавантажити склад Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії, що обирає прокурорів;
Призупинення співпраці з Міжнародним валютним фондом на невигідних для України умовах, що призвели до зростання тарифів, завищення митних ставок, знищення профтехосвіти і скасування пенсій для працюючих пенсіонерів;
Продовження мораторію на продаж землі до створення прозорого кадастру, і умов для конкурентного ринку землі. А також призупинення процесу приватизації держпідприємств до проведення незалежного аудиту їх фінансової діяльності і без визначення ринкової цінних ресурсів;
Окрім того, вважаємо за неможливе перебувати в спільній більшості із уламками «Партії Регіонів», людьми, що голосували за закони «16 січня». А також із одіозними представниками провладних фракцій, котрі виконують роль «смотрящих» та замішані у корупційних скандалах. Зокрема І. Кононенком, О. Третьяковим, С. Пашинським, А. Іванчуком.

Переконані, що об’єднуватися треба навколо спільних цінностей, а не продажних інтересів.

Коментарі вимкнені.