Міліцейське свавілля у центрі Тернополя

Вчора у Тернополі близько 17-ї години на вул. Пирогова (біля 1-ої міської лікарні) був брутально затриманий молодий чоловік з застосуванням спецзасобів (сльозогінного газу та наручників) молодим міліціонером. Коли люди побачили якими методами це було зроблено – здійняли галас. Приїхало кілька нарядів міліції і потім прибув навіть керівник міської міліції Андрій Матрифайло.

Випадковим свідком події став журналіст “Погляду”, коли проїжджав мимо. Молодий чоловік із червоним набрякшим лицем сидів у снігу на проїжджій частині, люди благали щоб його хоча би підняли, аби не допустити застуди. Молодий міліціонер довший час розгублено ігнорував людські прохання, але все ж зробив це.

“Я бачила все що сталось, це жахливо! Йшов собі спокійно цей хлопчина (затриманий, прим. ред.), за ним йшов міліціонер. Раптом міліціонер тихенько витягнув газовий балон і “пшикнув” хлопцю у очі, брутально кинув його лицем в сніг, заламав руки і одягнув наручники. Я не знаю законів, можливо він і мав право і потребу це зробити, але споглядаючи збоку, це аморально і не по-людськи. З людиною повелись як з худобою!” – коментує п. Люба.

Людей зібралось на місці події чимало, галасували і потребували від міліціонерів пояснення їхнього свавілля. Молодий захисник закону замість того щоб це зробити, викликав собі у підмогу кілька нарядів МВС і ДАІ. Коли кількість міліціонерів стало стільки ж скільки і людей, почалось активне “заминання” ситуації з використанням залякуваня у вигляді затримання. Під тиск міліціонерів попав і журналіст “Погляду”, як тільки розпочав фотозйомку. Набігло четверо правоохоронців і вимагали припинити зйомку, далі почали вимагати документи і погрожувати що буде затриманий у відділку “на скільки потрібно” за несанкціоновану зйомку. Журналісту довелось нагадати таким “захисникам” порядку “Закон про міліцію”, “Закон про пресу”, “Закон про інформацію”, Конституцію України, і коли вже люди почали галасувати щоб не цькували журналістів, міліціонери збавили темп, хоча продовжували закривати усім рота аби не привертати зайвої уваги і навіть зняли наручники з потерпілого.

За деякий час на місце пригоди прийшов головний міліціонер міста Андрій Матрифайло. Його обступили люди, а молодий “ренджер” почав рапортувати начальству: “На перехресті біля “швидкої” стояв чоловік на підпитку, розмахував руками, лаявся і чіплявся до людей. Я йому зробив зауваження, але він не приймав це до уваги. Тоді я йому повідомив, що він затриманий і доведеться пройти у міський відділок. Але чоловік почав мене обзивати і простягати руки…”, люди які стояли збоку знову здійняли ґвалт і почали звинувачувати міліціонера у брехні, і стверджували що жодного спротиву від хлопця не було, він покірно йшов у відділок. Матрифайло старався бути об’єктивним, вислухати всі сторони, запропонував очевидцям пройти у відділок і дати пояснення по факту. Кілька чоловік відмовилось, але пані Люба (яка давала коментар, прим. ред) згодилась. Затриманого чоловіка посадили у міліцейську машину і повезли на освідчення, а далі у міський відділок.

Невеличкий екскурс лише у “Закон про міліцію”.

Стаття 1. Міліція в Україні
Міліція в Україні – державний озброєний орган виконавчої влади, який захищає життя, здоров’я, права і свободи громадян, власність, природне середовище, інтереси суспільства і держави від протиправних посягань.
Стаття 2. Основні завдання міліції
Основними завданнями міліції є:
забезпечення особистої безпеки громадян, захист їх прав і свобод, законних інтересів;
запобігання правопорушенням та їх припинення;
охорона і забезпечення громадського порядку;

участь у поданні соціальної та правової допомоги громадянам, сприяння у межах своєї компетенції державним органам, підприємствам, установам і організаціям у виконанні покладених на них законом обов’язків.
Стаття 3. Принципи діяльності міліції
Діяльність міліції будується на принципах законності, гуманізму, поваги до особи, соціальної справедливості, взаємодії з трудовими колективами, громадськими організаціями й населенням.
Діяльність міліції є гласною.

Стаття 4. Правова основа діяльності міліції
Правовою основою діяльності міліції є: Конституція України, цей Закон, інші законодавчі акти України, постанови Верховної Ради України, укази Президента України, постанови Кабінету Міністрів України, нормативні акти Міністерства внутрішніх справ України, Загальна декларація прав людини, міжнародні правові норми, ратифіковані у встановленому порядку.
Стаття 12. Умови і межі застосування заходів фізичного впливу, спеціальних засобів і вогнепальної зброї
Міліція має право застосовувати заходи фізичного впливу, спеціальні засоби і вогнепальну зброю у випадках і в порядку, передбачених цим Законом.
Застосуванню сили, спеціальних засобів і вогнепальної зброї повинно передувати попередження про намір їх використання, якщо дозволяють обставини. Без попередження фізична сила, спеціальні засоби і зброя можуть застосовуватися, якщо виникла безпосередня загроза життю або здоров’ю громадян чи працівників міліції.

У разі неможливості уникнути застосування сили вона не повинна перевищувати міри, необхідної для виконання покладених на міліцію обов’язків і має зводитись до мінімуму можливості завдання шкоди здоров’ю правопорушників та інших громадян. При завданні шкоди міліція забезпечує подання необхідної допомоги потерпілим в найкоротший строк.

Перевищення повноважень по застосуванню сили, в тому числі спеціальних засобів і зброї, тягне за собою відповідальність, встановлену законом.

Від автора:
У більшості моїх практик спілкування з правоохоронцями, коли нагадуєш їм про принципи гуманізму, які чітко прописані у їхній робочій “Конституції”, останні починають сміятись в лице або кажуть – “де ти(ви) таке прочитав(ли)?!!”.

Святослав Журовський, “Погляд”

-1 thoughts on “Міліцейське свавілля у центрі Тернополя

  • 10:13 | 25.01.2012 о 10:13
    Permalink

    Ось за таких хероїв-сосунків легавих і цілковита зневага до міліції. І чого затриманого хлопця на освідчення повезли, а хероя – ні?

  • 10:21 | 25.01.2012 о 10:21
    Permalink

    У прокуратуры есть все основания для возбуждения уголовного дела против мента по ч.2 ст. 365 УК Украины. Применять спецсредства разрешено только в случае реальной опасности для жизни и здоровья граждан или сотрудников милиции, чего в данном случае не было.

  • 23:26 | 25.01.2012 о 23:26
    Permalink

    покращення життя по Януковичу – вже сьогодні!!! за кого голосували – те і маєте!

  • 23:37 | 25.01.2012 о 23:37
    Permalink

    Найбільша біда, що чужому не далеко не кожен має бажання і сміливість допомогти, а от коли вже його зачіпає, то вже гвалт

  • 21:31 | 26.01.2012 о 21:31
    Permalink

    На останній фотці — то хлопцю дали кожушок з ментовського плеча ?

  • 10:59 | 27.01.2012 о 10:59
    Permalink

    та ні це, мабуть, цей бидло-міліціонер.
    a.c.a.b.

  • 23:02 | 27.01.2012 о 23:02
    Permalink

    гнать в шею власть и ментов

Коментарі вимкнені.