Як у Тернополі депутата-привида на живця ловили

Доброго вечора, файномістяни!

Оце ж минулий тиждень і заставив нас похвилюватись! І війна, і комунальні проблеми, і чиновники щось таке витворяють. А тут ще затемнення Сонця, котре віщує нам стільки всього і подорожчання електрики, котре теж не обіцяє нічого хорошого. Всі газети рябіли передбаченнями і трактуваннями, по телевізору, навіть, згадали про “Слово о полку Ігоревім”. І всі думали: через що би таке темне та й побачити те астрономічне явище і зрозуміти його значення в масштабах України і Всесвіту. Мій сусід Місько казав, що ліпше всього взяти два рентгенівських знімка з черепно-мозковими травмами. Каже, що одразу і видно добре, і розуміння приходить. А в п`ятницю Бозя затулив небо хмарами, ніби сказав: дістали вже своїми пошуками пророцтв – ідіть і займіться ділом. Ну, кому пощастило те затемнення побачити, той одразу прозрів, що, коли темно на Сонці – то не так страшно, як, коли в під`їзді лампочка згоріла і ліфт не працює..

Але, таки після затемнення розвиднілось. І побачили тернополяни, що в них центр міста прибирає… депутат Олександра Маєвська. Хай і з Домаморчської сільради, але чим її мандат відрізняється від мандата Барни, чи Заставного? А від міськрадівських депів? Тим, що вони “гороцькі”? Ні, шо не кажіть, але от тут мали б уже зіграти й амбіції! Наші депи мали б дати “отвєтку”. Треба їм поїхати в той Домаморич і до Великодня поприбирати село так, щоб було , як у Шевченка: “неначе писанка село..” Але.. Де там! Наші “гороцькі” і в себе прибирати не хочуть – тільки паркують свої нескромні авта, придбані на скромну депутатську платню, як вози на ярмарку, тобто де-попало. А що? Вони – депи: їм можна. Зрештою, вони всі в нас хворі, плоскостопі і рахітні, і ні на ніц не годні. Довідки мають від мобілізаційної медкомісії. Ну, це, якщо хто пішов на ту медкомісію.

Бо є ще депутати-привиди. От вони, начебто і є, але ніхто їх не бачить. Колишнього заступника Хоптяна і депа міськради Петька Гоча уже й з міліцією найти не можуть, уже й в розшук подали – як розтанув у повітрі. Нема хлопа ніде. Тіко раз в місяць матеріалізовується, кажуть. І то, щоб на відомості про зарплату розписатись. Ну, значить, вирішили воєнком, міліція і ЖЕК на живця його піймати – премію виписали. І що ви думаєте? Не встигли. На відомості підпис Гоча є, гроші з каси взяті. Навіть, там кажуть, сума була не кругла, з копійками, треба було гривню розбити на дріб`язок – то здача на столі була. А Петько знову зник. Такий от він: невловимий Гоч.

Але то, скажу вам, інший світ , ота наша влада. Там такі чудеса трапляються, що нам і не снились. От днями небайдужі громадяни помітили Голову обласної ради п.В. Хомінця за кермом “Лєксуса” за 2 млн. грн. І, звичайно, що стали обурюватись. Бо, як то так: по декларації Хомінець заробив торік, ледве 500 000 грн і машини не було в нього. А мій сусід Місько каже, що то в них, у чиновників, те добро береться, бо вони слово чарівне знають. Ми його теж знаємо, але воно нам не поможе. Бо те слово треба промовляти тільки в кабінеті, під національним прапором і портретом діючого Президента. А портрет екс-президента має лежати в шухляді, лицем донизу. А Конституція і Кримінальний Кодекс мають бути просто похерені. Отаку силу має просте слово з трьох літер: ДАЙ!

А ото ще викопали на котловані коло залізничного вокзалу людські кістки. Давні, кажуть. То тепер небайдужі громадяни думають, як би то там зупинити будову і провести розкопки, щоб дослідити, що то за поховання. А забудовник і мерія хоче продовжити будівництво, бо в них є план робіт тут, а потім ще в кількох “жирних” місцях треба встигнути. Тому поховання коло Залізничного, певно, що оголосять неважливим з точки зору історії. А от мій сусід Місько каже, що і поховання важливе, і то є знак згори – не інакше. Каже, що то поховання датують десь роком 1905. І то вже в ті роки влада Тернополя хтіла-м забудувати територію коло Двірця, но небайдужі громадяни тоді зупинили ту будову. Як могли… Там, коло людських кісток гільзи стріляні найшли, кажуть. Але, то давно було.

А в нас от все забудовується. Парк Національного Відродження вже сміливо можна назвати сквером. Та й парк ім. Т. Шевченка ще трохи і буде просто Набережною ставу, а від Загребелля одна гребля і лишиться. Свобода у нас тому що. Є така партія. Чи була? Кричали: ми у своїй, Богом даній країні… Ну, і побудувались і понабудовували в одному, окремо взятому регіоні. Їздять тепер на авто за мільйон, від їхньої діяльності бюджет недоотримує сотні мільйонів. Хоча, то не бюджет не доотримує. То вони ще не отримали. За те, що роблять. Але ж: все тільки починається.

Все буде добре!

Comments are closed.