2-річний хлопчик ледь не загинув, бо лизнув іграшку

2-річний Костянтин Бирзул з Луцька ледь не загинув, бо лизнув іграшкового їжака. Лікарі з реанімації врятували дитину.

— Того їжачка нам подарували, — згадує мати 28-річна Тетяна Бирзул. — Його на базарі купили. Такий веселий їжачок, на батарейках, співає. Зовні з якогось силікону. Мити милом всю іграшку я не ризикнула, але мильним розчином протерла. Бо у малого зубки різалися, все у рота тягнув.

Хлопчик почав гратися. За кілька годин отруївся. Блював, – пише gazeta.ua

— Ми бігом повезли його у лікарню, там діагностували гостре отруєння, — додає Тетяна Бирзул. — Ніхто не міг зрозуміти, від чого. Лікарі думали, я його чимось нагодувала. А потім чоловік лизнув того їжачка, а він такий гіркий, зі специфічним присмаком. Усі були у шоці. Хотіла віднести їжачка на експертизу, але процедура занадто дорога і потім все одно нікому нічого не докажеш. На базарі не дають ні чека, ні гарантії. Зараз перед купівлею іграшок сама кожну облизую. Навіть у дорогих спеціалізованих магазинах. Вісім із 10 мають такий самий присмак.

Кожна друга дитяча іграшка в Україні — неякісна, не відповідає нормативним документам. Більшість іграшок мають у складі отруйні речовини, які можуть спричинити алергію чи отруєння. Такі результати досліджень підприємства “Укрметртестстандарт”. Спеціалісти перевіряли іграшки у червні 2011 року.

— Ми брали різні іграшки — від найдешевших до найдорожчих, — каже 23-річний Сергій Іванюта, інженер лабораторії “Укрметртестстандарту”. — Дослідження вражали. Всередині м’яких іграшок знаходили пісок, небезпечний технічний поролон, обрізки панчох, якесь дрантя. Виробники пхають у них все, що є під рукою. З тканинних іграшок виходив формальдегід — отруйний токсичний газ.

Під час дослідів іграшки ламали, підпалювали.

— Узяли дитячу карнавальну маску вовчика, — продовжує інженер. — Тільки піднесли вогонь, вона спалахнула, як факел. Згоріла за дві секунди. Якби під час карнавалу на маску попав бенгальський вогонь, дорослі не встигли б зреагувати.

Іванюта витягає білого м’якого ведмедя. Щойно підносить тліючу скіпку, той спалахує. Горить яскравим полум’ям, розпечений поліетилен капає на підлогу. Вогонь мав би гаснути.

— Є така іграшка, яка збільшується у розмірах. Це лялька, яку поливаєш водою і вона росте. Виготовлена із крихкої гуми. За кордоном був випадок, коли дитина відірвала та проковтнула шматочок. Він потрапив у шлунок — вологе середовище. Збільшився, дитина задушилася. Після цього у всіх країнах Європи ляльку заборонили, як смертельно небезпечну. А у нас вона продається у кожному супермаркеті. Є іграшки, які при навантаженні розсипаються на гострі небезпечні уламки.

— Якість іграшки не залежить від ціни, — розповідає 37-річна Роксолана Цірук з “Укрметртестстандарту”. — Ми купували вироби дорогих, розкручених брендів. Вони виявлялися підробками, так само небезпечними для життя дітей.

Уникнути неякісних іграшок українці не можуть.

— Ми перевіряємо, виявляємо небезпеку, — каже Сергій Іванюта. — А за кілька тижнів ці ж іграшки знову з’являються на полицях.

— Єдине, що можна порадити батькам: не купуйте іграшки з яскравим забарвленням і різким запахом, — додає Роксолана Цірук. — Насичених кольорів і запахів не можна досягти натуральними барвниками. Так само не варто брати іграшки без маркування. Найкраще брати вироби вітчизняного виробника. Такі проходять більше перевірок — більше шансів, що вони якісні.

 

Коментарі вимкнені.