Через Інтернет у тернопільських ЖЕКівців “болить голова”

В редакцію «Погляду» поступило кілька скарг від ЖЕКів та керівників ОСББ про стан дахів багатоквартирних будинків, які потерпають від діяльності провайдерів Інтернет-послуг, а саме від безладного «монтажу» кабелів. «Погляд» спробував дослідити ситуацію, оглянув кілька дахів, поспілкувався з владою, ЖЕКами, провайдерами та звичайними користувачами.

 

З популяризацією Інтернету у світі і в Тернополі зокрема, виник побічний ефект, який створював і продовжує створювати незручності житлово-комунальному господарству. Це безладно монтовані кабелі на дахах і між будинками. Особливо це стосується провайдерів-початківців, які часто економлять як на фахових монтерах, так і на додатковому обладнанні-матеріалахя, вважають тернополяни. Коли кілька провайдерів затягують комунікаційні кабелі на багатоквартирний будинок, його дах стає подібний на кібер-павутину. Здавалось би, що це нікому особливо не заважає, окрім незручностей самих провайдерів, які потім не зможуть розібратись у власних кабелях та молодих дівчаток, які люблять засмагати на даху, але це далеко не так. Приховану проблему це доставляє жителям і серйозну проблему ЖЕКам. Недосвідчені монтери інколи прокидають кабель від даху до квартири таким чином, що при першому дощі вода тоненьким струменем по кабелю заходить в квартиру, а досить часто і до самого комп’ютер, чи мережевого обладнання і виводить його з ладу, або ж псує дорогі ремонти користувача Інтернету.

Щодо ЖЕКів, то тут все набагато складніше, бо зробити їм плановий чи капітальний ремонт на даху неможливо. Щоб поступати з провайдерами (надавачами Інтернет-послуг) і мешканцями (користувачами цих послуг) морально та чисто по-людськи, ЖЕКу часто потрібно витратити не один день, щоб вияснити які провайдери присутні на будинку і далі спробувати їх вмовити терміново впорядкувати власні комунікації. Ще один момент, це те, що провайдери користуються комунальним майном (дахами багатоквартирних будинків) чи то майном об’єднання співвласників багатоквартирних будинків, спричиняючи незручності та псування їхнього майна не сплачуючи ні власникам, ні обслуговуючим організаціям (які мусять ремонтувати побиті перфораторами стіни та ін.) ні копійки. Стандартної формули наведення порядку у цій галузі немає, це залежить від величини міста, кількості та якості провайдерів, кількості користувачів та ще багатьох факторів.

Як ми переконались – проблема дійсно серйозна. Хочеться вірити, що влада віднайде такий спосіб вирішення, котрий враховувати інтереси і мешканців, і ЖЕКів, і власників мереж, та ще й буде впливати на наповнення міської казни.

«Одного разу я попав під гарячу руку начальника ЖЕКу, але я йому показав усі свої кабелі, які акуратно підв’язані і впорядковані. Інші кабелі ЖЕКівцець обіцяв обрізати. Одного разу на даху зустрів студента, якого як виявилось, найняв помічник підрядчика однієї відомої фірми (яка віднедавна зайнялась кабельним інтернетом), який мав прокласти кабель. Про якість студентської дешевої робочої сили на пів ставки годі говорити. Зараз на одному будинку на масиві Дружба, та ж фірма майже зруйнувала дашок, який вже перекосило і він може просто розвалитись і впасти на стежку, по якій ходять люди. Крім того, працівники тої ж фірми щоб потрапити на дахи будинків навіть не стараються знайти ключі від дахових решіток, а зламують замки і роблять свою справу. Навіть є зафіксований міліцією факт незаконного проникнення зі зламом», прокоментував директор фірми постачальника Інтернет (побажав не називати імені).

«Маємо серйозно проблему з провайдерами. На дахах величезні мотки кабелів. Інколи по кілька днів не можемо приступити до ремонтів даху, поки не впорядкують проводи, ви самі все бачили», зауважив інженер  ТзОВ «Керуюча компанія «Коменерго-Тернопіль»

«Працівники провайдерів приходять і що хочуть, те і роблять на даху. Ми не маємо ні копійки з цього. Ми стараємось лояльно відноситись до діяльності провайдерів, а нас навіть дозволу не запитали», обурюється голова ОСББ по вул. Злуки, 55

-1 thoughts on “Через Інтернет у тернопільських ЖЕКівців “болить голова”

  • 01:06 | 9.08.2011 о 01:06
    Permalink

    що сказати – треба дійсно наводити порядок. думаю, що реакція буде обовязково. про це ще свого часу Заставний говорив. але десь не зрослося)))

  • 10:48 | 9.08.2011 о 10:48
    Permalink

    Мій батько працює в ЖЕКу №1, що обслуговує частину дружби. Неодноразово жалівся на “павутини”, які просто напросто заважають проводити ремонт. Розказував, як нечасто, але таки доводилось “палити” кабелі, хоч і як не старались цього не робити, проте вони просто-напросто заважали – необхідно було терміново капітально відремонтувати дах, бо людей топило в прямому смислі.
    Доречі, на рахунок студентів-прокладчиків то таки правда. Нещодавно бачив двох, один з папкою, один з бухтою кабелю, з вигляду неповнолітні. Мало говорити, що досвіду роботи в них нуль, та ще й можливо інструктаж по техніці безпеки не проходили – вони як дешева робоча сила 🙂
    п.с. в мене на даху дещо акуратніше 🙂

  • 08:20 | 10.08.2011 о 08:20
    Permalink

    Дуже співчуваю всім жителям останнього поверху.За що їм така жеківська “любов”? Я живу на першому і після кожного дощу вимітаю зі своєї площадки море води, бо водостік тече всередині під”Їзду, у шахту ліфта.Проблем багато…Жителі вже своїм коштом ставлять домофони, роблять ремонти і т . п .

Коментарі вимкнені.