У Тернополі по вулиці Мостовій екологічна катастрофа

Вже близько місяця мешканці Мостової та прилеглих вулиць у Тернополі дихають пилом та викидами залишків переробки кукурудзи. Показник запиленості, за замірами представників санстанції, перевищує там норму в три з половиною рази. Неподалік від житлових будинків та вулиці Гайовій розміщена філія підприємства “Державної продовольчо-зернової корпорації України” – Тернопільський комбінат хлібопродуктів. Саме звідти поширюються у повітря викиди. Керівник підприємства говорити із знімальною групою TV-4 відмовився. Не впустили на територію, аби визначити причину викидів, і представників санстанції та спеціально створеної комісії. Акти обстеження санстанція та управління житлово-комунального господарства вже подали в природо-охоронну прокуратуру.

Зеновія Чубата на вулиці Мостовій мешкає близько сімдесяти років. Жінка каже, вже близько місяця на Мостовій та прилеглих вулицях підвищена запиленість, а частинки залишків переробки зерна постійно літають у повітрі. Люди не знають чим дихають і бояться виходити на вулицю.

– Кругом є пил, от ми цим дихаємо. Випрати і винести на двір сушити одяг не можливо, двері чи вікно відкрити так само не можна. Бо воно все літає і ми тим дихаємо, – розповідає мешканка вулиці Мостової у Тернополі Зеновія ЧУБАТА.

–  В мене є маленька дитина, 2 рочки. Ми з ним вийшли на двір, а він каже:”Мама дивись, сніг падає, будемо ліпити сніжки”. Я дитині пояснюю, що то не сніг, то в нас така біда на вулиці. Ті порохи літають, як з дитиною приходжу додому вперше що роблю, то все струшую, – каже мешканка вулиці Мостової   Тетяна НАСТРОГА.

Підприємство із заготівлі та переробки зерна, від якого ідуть викиди, по сусідству з мешканцями Мостової та прилеглих вулиць ще з часів війни, пригадує Зеновія Чубата. Жінка каже, впродовж цього часу подібниих випадків не було. Мешканці найбільше переживають за здоров’я: своє, дітей та внуків.

– Ми знаємо, що тепер поля ніхто не сапає, так як колись сапали. А все обробляється гербіцидами під початку до кінця. І плюс, щоб хвороби не чіпалися, кукурудзури її також обробляються хімікатами. От ці хімікати в нас літають на вулиці. Якби то тільки в нас на вулиці, тринадцята школа знаходиться на вулиці Острозького там також казали вчителі, що будуть починати піднімати питання, – розповідає мешканка вулиці Мостової Ольга ЮСЬКЕВИЧ.

–  Мене дуже турбує зараз дитятко, яке в нас росте, хлопчику два рочки, в нас на вулиці багато таких маленьких дітей. Хлопчик захворів інфекцією. Була лікар на прийомі і сказала, що такої інфекції ще навіть не бачила, в роті інфекція в дитини. В мене постійний конюнктивіт на очах, то все та пилюка. Ми хочемо звернутися до директора, хай він подумає за нас, за наших дітей, а не тільки про свої заробітки, – каже  мешканка вулиці Мостової Олександра МЕЛЬНИЧУК.

У вівторок Тернопільська міська санстанція виміряла запиленість в районі вулиці Мостової, результати – перевищення норми у три з половиною рази.Чому вже більше місяця відбуваються викиди в повітря, наразі невідомо. Керівник підприємства від коментрів знімальній групі телеканалу ТV-4 відмовився. Мешканці Мостової звернулися в Тернопільську міську санстанцію. ЇЇ фахівці виїхали на місце, аби з’ясувати причину викидів, проте на територію підприємства працівників санстанції теж не допустили.

– Ми зразу виїхали на перевірку, нас не допустили. Ми провели заміри біля житлового будинку на Мостові бічній,6. Є перевищення в три з половиною рази. Ми повідомили про це в природо-охоронну прокуратуру, готуємо матеріали на Київ, тому що це є філія підприємства, а центральні органи знаходяться в Києві. Головним державним санітарним лікарем Тернополя винесена постанова про припинення викидів, тобто доведення їх до гранично допустимої концентрації, – каже заступник головного державного санітарного лікаря Тернополя  Анатолій ПОЛІЩУК.

Цим питанням й займається спеціально створена управлінням житлово-комунального господарства комісія. Представники управління разом з працівниками санстанції намагалися поговорити з директором підприємства Тернопільський комбінат хлібопродуктів, але результатів – жодних, на підприємство членів комісії так і не пустили.

– Ми своєю комісією склали акт обстеження, цей акт ми спільно з санстанцією направляємо в природоохоронну прокуратуру, для того щоб вони реагували, залучали екологічну інспекцію, аби зафіксувати і надалі не допускати порушення природо-охоронного законодавства. Тобто сьогодні всі дії від себе, як органу місцевого самоврядування ми зробили. Далі мають бути дії все таки контролюючих органів, які слідкують за цією ситуацією, – каже  начальник управління житлово-комунального господарства в Тернопільській міськраді  Володимир БОЛЄЩУК .

Коли саме підприємство перестане викидати у повітря пил та залишки переробки кукурудзи невідомо. Мешканці ж Мостової та прилеглих вулиць просять, аби цей процес пришвидшити, бо бояться за своє здоров’я.

Коментарі вимкнені.