«За результатами виборів на Тернопільщині треба ставити пам’ятники Лєніну-Сталіну!!!»
Якщо простежити динаміку голосування за Компартію на Тернопіллі на виборах до Верховної Ради України, то 2006 року «за» проголосували 0,44% виборців (3 005 голосів). На позачергових парламентських виборах 2007 року результат комуністів в Тернопільській області виглядав так: 0,69% виборців (4 607 голосів).
І ось на цьогорічних виборах до Верховної ради результат комуністів на Тернопільщині зріс до 1,92% і становить 10 869 голосів. Причому, в самому місті Тернополі «за» комуністів проголосували 2 700 виборців, що становить 2,50% від усіх голосів. І це при тому, що серед кандидатів-мажоритарників по Тернопільському 163 виборчому окрузі був голова місцевого осередку Компартії України Василь Парадзінський, який набрав 1888 голосів (1,77%). До речі, не сильно відстали від «головного» комуніста і його однопартійці в області: Іван Ковальчук (164 округ) – 1 449 голосів і 1,32%; Тетяна Стецюк (166 округ) – 1 128 голосів, тобто, 0,95%; Лілія Шевченко (165 округ) – 916 голосів (0,77%), Михайло Білаш (167 округ) – 736 голосів та 0,73%.
Прокоментувати таку ситуацію Тернопільська Липа попросила експертів. Ось які версії отримали.
«За результатами виборів на Тернопільщині треба ставити пам’ятники Лєніну-Сталіну!!!»
Таку думку щодо ситуації висловив Віктор Долішний. На логічне запитання «Чому?» після цієї тези відповів так:
– А вибір 2700 мешканців Тернополя ( і більше десяти тисяч!!! в області) поважати треба??? Чи список бажаючих в комуністичний рай на слупах вивішувати? Вибирайте!!! Без реклами по радіо, телєвізорі, зовнішньої!!! Як? Сімонєнко-Голуб-Грач таємно їздили по області? Заглядали в кожну хату? Роздавали дітям цукерки? Шо за містика? Може то розчаровані в мякотілості прєзідєнта ВіктараФьодорича віддали свій голос комуністам? Не оправдав їх високоє довєріє? Може… То хто з партій опозиційних трошки чи більше готовий воювати з комуністичною заразою не словом, а ділом? Інформаційну підтримку «Тернопільська Липа» гарантує! Пора!!! А то справді прийдеться коло Данила Галицького дєдушку Лєніна і «мудрого» Сталіна ставити, а може відразу Петра Сімонєнка, чи його тернопільського вождика Васю Парадзінського?
«КПУ мала б не приписувати собі якісь успіхи КПРС»
Координатор виборчих програм Громадської мережі «ОПОРА» в Тернопільській області Святослав Липовецький причиною того, що понад 10 тисяч виборців Тернопільщини проголосували за Компартію, вважає те, що, по-перше, комуністи мають дуже дисциплінований електорат, який ходить на вибори.
– Якщо взяти кількість виборців на окрузі 180 000, а проголосували 2 700, то ми побачимо, що це лише 1,5% – традиційний відсоток КПУ. Очевидно, якщо порівнювати не з цифрою 180 000, а лише з кількістю осіб, які прийшли на вибори, то тут їх відсоток дещо піднімається, але не значно.
Ще одне – поза традиційним електоратом комуністів є також й відсоток людей, які прямо не асоціюють себе з цією політсилою, а є «міксом» проросійської орієнтації, ностальгією за СРСР тощо. Ця група людей голосує за КПУ, Партію Регіонів чи інші подібні проекти. Зважаючи, що добробуту «уже сьогодні» не відбулося, на цих виборах вони з більшою легкістю могли голосувати за КПУ – цим пояснюю такий високий відсоток КПУ по Україні.
Друге – комуністи досить якісно працюють в медіа просторі. Зокрема, я зверну увагу на одну маніпуляцію, яку вони постійно використовують: все світле пов’язане з радянськими часами, а все темне – з незалежністю. Так от – КПУ формально створена у 1993 році й відтоді незмінно перебуває при владі в незалежній Україні. Відтак, КПУ мала б не приписувати собі якісь успіхи КПРС, а чітко говорити, який внесок комуністів у розбудову держави за останні два десятиліття, адже в саме цей період вони перебувають при владі!
Ця тема, до речі, залишається відкритою, тому сподіваємося, що думки експертів згідно політичного «мажору» Компартії на Тернопільщині ще будуть надходити.
Тоді в Одесі треба ставити пам’ятники Бандері на кожній вулиці, бо там за Свободу проголосувало понад 3%.
Раціше ці пердуни комсомольці голосували за Мороза і Вітренко, так шо нічого в електоральному полі не змінилося. Автор роздуває з мухи слона.