Що “Свобода” ховає від тернополян? або Чому такий бардак в обласній раді
Вчора, 17 квітня, відбулась чергова сесія Тернопільської обласної ради.
У порядок денний включили понад 50 питань. Та із багатьма з них депутати навіть не встигли ознайомитися. Деякі проекти рішень вони побачили тільки під час пленарного засідання. І це викликало чимало зауважень та запитань під час затвердження порядку денного. Так, за пропозиціями депутатів деякі питання зняли з розгляду, та більшість все-таки залишили.
– У другому пункті є «Проект програми сприяння розвитку громадянського суспільства у Тернопільській області на 2014 -2016 роки», – каже Володимир Чубатий. – Наскільки я орієнтуюсь у ситуації, цю програму на 2013-2015 роки пропонував ще Валентин Хоптян 29 грудня 2012 року. Але у нас є процедура. Оскільки програма була поширена, боролися за те, щоб вона була погоджена на засіданні громадської ради. А тут нам ставлять таку фітюльку. Пан Лубкович від імені теперішнього голови обласної адміністрації подає її знову. Пропоную зняти цю програму з розгляду, і повернутися до неї тоді, коли буде звільнено керівництво цього управління. Це люди, які фактично займалися брехнею весь 2013 рік.
Зауваження Володимира Чубатого депутати взяли до уваги і під часрозгляду порядку денного це питання зняли з розгляду.
Олександр Стадник, голова комісії з питань бюджету також виступив з критикою.
– Хочу звернути увагу на питання про внесення змін до обласного бюджету, – зазначив Олександр Стадник. – Цей проект був поданий в обласну раду за день до сесії. Фактично ми його сьогодні розглянули на засіданні бюджетної комісії о 8.30, але я повинен повідомити депутатів, що комісія не прийняла рішення про його розгляд на сесії. Розуміючи ситуацію, яка є в Україні, я думаю що питання це треба розглянути. Але звертаюся до обласної адміністрації по процедурі, щоб у майбутньому нам подавали матеріали достроково, щоб ми їх могли вивчити та нормально розглянути, тому що у депутатів є багато запитань.
Депутат Іван Дутка на прикладі іншого питання зауважив, що його не можна розглядати, бо воно протизаконне.
– У мене зауваження до 19 питання «Про передачу основних засобів та майна з балансу Тернопільського обласного виробничо-торгового аптечного об’єднання на баланс комунального підприємства Тернопільської обласної ради «Аптекоуправління»», – говорить Іван Дутка. – Ми утворили «Аптекоуправління», але ми ще не ліквідували обласне виробничо-торгове аптечне об’єднання. Раз йде передача майна, то є питання про його ліквідацію. Має бути рішення сесії про ліквідацію комунального закладу і про передачу майна. Крім того, це питання не розглядали ні на комісії соціально-економічного розвитку, ні на медичній комісії, тільки два суб’єкти господарювання між собою це погодили. Я розумію, що там один чоловік керує, але так не можна робити – це протизаконно. Це питання необхідно зняти, воно має бути розглянуте у правовій площині.
Та незважаючи на слушне зауваження, питання з розгляду не зняли. Пропозицію Дутки підтримали тільки 40 депутатів.
На необхідності дотримання регламенту обласної ради наголосив Тарас Пастух, голова комісії з питань регламенту, депутатської етики та організації роботи обласної ради.
– Василю Петровичу, я вже запитував у вас коли закінчиться цей бардак в обласній раді, – звернувся він до голови облради. – Тепер поясню, що я мав на увазі. Згідно нашого регламенту, за три дні до сесії комісія з питань регламенту переглядає всі проекти рішень, які виносяться на сесію на предмет їхньої законності та відповідності до регламенту обласної ради. Чи вони пройшли через президію, чи були заслухані на профільних комісіях, і які рішення з цих питань, чи вони розіслані депутатам для ознайомлення, і після цього ми можемо розглянути їх на пленарному засіданні. 16 квітня я особисто, як депутат обласної ради, як голова комісії не мав змоги отримати проекти рішень, які виносяться на розгляд. До вчорашнього дня ще не всі рішення були завізовані та розтиражовані, не були оприлюдненні на сайті. Тому я прошу і наполягаю, щоб у подальшому ви привели роботу до вимог регламенту, щоб проекти рішень розсилалися депутатам щонайменше за 10 днів до сесії.
Тарас Пастух запропонував нагальні питання та питання, які були пройшли комісії, розглянути на сесії, а решту розглянути після свят. Але цю ініціативу в залі засідань не підтримали. В цілому за запропонований порядок денний проголосували 66 депутатів. Утім, Василь Хомінець у майбутньому пообіцяв дотримуватися вимог регламенту.
Ольга Трач, За Збручем
Коментарі вимкнені.