У тернопільській лікарні недолікованих хворих виставляють на вулицю

 

Як стало відомо кореспондентам “Погляду”, у суботу, 11 січня, з обласної університетської лікарні на 19-й день перебування у стаціонарі виписали хворого, травми якого судово-медичні експерти кваліфікують як “тяжкі тілесні ушкодження”  (http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/z0255-95).

Сорокарічний Богдан Трут – водій таксі “Шанс”, яке у ніч на 23 грудня 2013 року потрапило у ДТП на вул. С.Бандери. Нагадаємо, в аварії загинув пасажир таксі – 28-річний Олександр Куртіш. Водій Audi Q7, який на шаленій швидкості врізався в машину таксі ззаду, визнавши провину, перебуває до суду під вартою. Внаслідок ДТП пасажир помер на місці, водій – отримав численні ушкодження.  Серед них – закрита черепно-мозкова травма, рвана рана лобно-тім’яної ділянки справа, перелом лівої дужки тіла С4, суглобових відростків тіл С4,С5 зліва із зміщенням; відривний перелом дзьобовидного відростка правої лопатки; перелом грудини;  перелом голівок 7-8 ребер  та інші.

–         На ранковому обході лікарі дійшли до думки, що мене можна виписувати, – розповідає Богдан Трут. – Як це буде виглядати, ніхто мені не сказав. Просто сказали, що я виписаний на амбулаторне лікування. Я спочатку зрадів, але як мене перевозитимуть, мені не повідомили.

Про те, що хворий з такими травмами – нетранспортабельний лікарі сказати забули. Для перевезення такого пацієнта потрібен не тільки спеціальний автомобіль, але й спеціалізована бригада. Крім того, вдома у хворого повинне бути ортопедичне ліжко і належний медичний догляд.

–         З таким діагнозом треба щонайменше 30 днів лежати в лікарні. У мене закінчується відпустка і я не зможу постійно бути біля чоловіка, а ще у нас двоє маленьких дітей – 6 і 9 рочків, – говорить дружина потерпілого Зоряна Трут.

На запитання пацієнта, яким чином його перевозитимуть, лікарі знизали плечима, мовляв, таких послуг лікарня не надає.

Лікуючий лікар Богдана Трута нейрохірург Олександр Швець повідомив:

–         За результатами обходів доцента і завідуючого, під спостереженням ортопеда і невролога пацієнт був попереджений, що сьогодні (11 січня, – прим.авт.) виписується додому на амбулаторне лікування. Рішення приймали колегіально – завідуючий відділенням (головний позаштатний нейрохірург області, канд. мед. наук, доцент Ігор Загрійчук, – прим. авт.) і доцент  Петро Гудак (завідувач курсу нейрохірургії, – прим. авт.) Це є наше спільне рішення. Транспортування у нас було погоджене з пацієнтом.

Відповіді на запитання про транспортування Олександр Швець уникнув із приміткою, що журналісти чинять на нього тиск. На жаль, зустрітися із керівництвом обласної університетської лікарні в суботу не вдалося. Натомість у відділенні з”явився черговий хірург відділення Василь Свідерський, який зв’язався із заступником головного лікаря з хірургії та інноваційних технологій Віктором Запорожцем. Лікар гречно запевнив, що пацієнта не виписують, на молодого колегу, який не вміє спілкуватися із представниками ЗМІ, вплинуть, а заступник головного лікаря зараз приїде. Так і не дочекавшись представника адміністрації медичного закладу, журналісти розійшлися. Віктор Запорожець з’явився у лікарні за годину і повідомив хворому, що його все-таки виписують, щоправда, автомобіль для транспортування нададуть.

У неділю вранці представникам ЗМІ вдалося поспілкуватися із В.Запорожцем. Заступник головного лікаря відмовився коментувати ситуацію. Не на диктофон він запевнив, що проблема вигадана і хворого з лікарні ніхто не виписував. Офіційний коментар намагатимемось отримати у понеділок, 13 січня, у головного лікаря Тернопільської обласної університетської лікарні Василя Бліхаря.

Богдан Трут із дружиною припускають, що виписування з лікарні на 19-й день може бути спричинене тим, що термін перебування потерпілого у ДТП у лікувальному закладі впливає на перебіг кримінальної справи. Якщо хворий був у стаціонарі менше, ніж 21 день, його стан кваліфікують як “середньої тяжкості”,  відтак це суттєво впливає на термін відбування покарання підозрюваного у вчиненні аварії.

Наразі пацієнт залишається в обласній університетській лікарні. Його стан лікарі коментувати не беруться. Сам хворий не в змозі навіть самостійно перевертатися, надвечір піднімається температура.

Коментар МВСУ в Тернопільській області:

Працівники міліції ніяким чином не впливають на процес лікування потерпілого таксиста і не можуть цього робити. Термін перебування та процес лікування потерпілого у медичних закладах є виключно компетенцією лікарів.

Сектор зв’язків з громадськістю обласної міліції 13 січня звернувся з цього приводу за коментарем до головного лікаря Тернопільської університетської лікарні Євген Бліхара. Він повідомив нам, що сьогодні потерпілий ще перебуває у їхньому медичному закладі. Надалі за бажанням потерпілого його може бути переведено у третю міську лікарню для подальшого лікування.

Ми ж чекаємо коментаря головного лікаря. Далі буде…

 

Адріана Білецька, “Погляд”

-1 thoughts on “У тернопільській лікарні недолікованих хворих виставляють на вулицю

  • 21:54 | 12.01.2014 о 21:54
    Permalink

    Якщо вам відомі інші випадки зловживань службовим становищем, хабарів, неправомірних дій посадових осіб – повідомляйте про це головним редакторам місцевих ЗМІ, зокрема і “Погляду” info@poglyad.te.ua

  • 23:39 | 12.01.2014 о 23:39
    Permalink

    99 відсотків Тернопільських лікарів хабарники і вимагачі грошей у пацієнтів. А в цій ситуації ще й брехуни, і “тряпки” які немають мужского слова.

  • 01:07 | 13.01.2014 о 01:07
    Permalink

    гнати в шию таких лікарів! Інформацію додано на skoty.info ХАй країна знає своїх “героїв”

  • 08:52 | 13.01.2014 о 08:52
    Permalink

    хочу,щоб ми замислились лише над тим,що на місці п.Богдана,може опинитися будь-хто з нас.Адже,ще 20 днів тому,він також був здоровим і виховував двох своіх маленьких дітей…І до поки ми будемо дивитися на такі випадки крізь пальці і житимемо за принципом ,,моя хата з краю,,-гріш ціна усім нам.

  • 09:39 | 13.01.2014 о 09:39
    Permalink

    гаряча лінія МОЗ України – Телефон “гарячої лінії”: 0-800-801-333, з 09.00 до 18.00.. Можна подзвонити туди, а не на гарячу телефонну лінію управління охорони здоров’я м.Тернополя. Подзвонити з проханням прокоментувати правомірність дій лікуючих лікарів, і з проханням пояснити як до хворих такого стану потрібно віднестись. І записати розмову ))). Є випадки швидкого реагування на такі дзвінки ( з звільненням відповідальних осіб).

    • 11:16 | 19.01.2014 о 11:16
      Permalink

      Де реакція місцевої влади, МОЗ України??? Чому до сьогоднішнього дня ще не звільнили головного, першого заступника та заступників головного лікаря??? Невже пересічним громадянам потрібно розбиратися хто несе відповідальність за доцентів (науковців-медиків),завідувачів відділень, лікуючих лікарів??? Якщо робляться такі “ляпи” значить кимось вони добре оплачуються. Народ проковтне усе. Рядовий (лікуючий) лікар не кладе і не виписує пацієнтів після резонансних ДТП тому не потрібно їх робити крайніми, а керівництву гроші затьмарили очі. Корупціонери і хабарники не бійтеся в Тернополі усе спокійно, усе і усі на своїх місцях.

Коментарі вимкнені.