Як на Тернопільщині високопоставлені чиновники саботують реформу

Тернопільщина є лідером за кількістю об’єднаних громад, у порівнянні з іншими областями України. Адже на початок 2017-го тут налічується вже 36 ОТГ.

Проте, не всі вони однаково спроможні та успішні. Тернопільська область має успішно-показові громади, такі як Шумська та відвертих “слабачків” на кшталт Колодного.

Для підтримки роботи об’єднаних громад працюють чимало структур – від профільного заступника голови ОДА до громадських організацій, центрів та асоціацій. Проте, є й такі, які більше шкодять, ніж допомагають.

До нас в редакцію потрапила копія електронного листа за авторством координатора «Центру розвитку місцевого самоврядування» в Тернопільській області Віктора Литвинчука. Цей мейл він надіслав у грудні новоствореним громадам, які готувались до проведення перших виборів.

У Додатках до листа Віктор Юхимович пропонує проекти рішень, які варто прийняти на першій сесії. На перший погляд це – чудова ініціатива, яка б мала полегшити життя новим громадам. Але, як зазначає керівник однієї з громад у телефонній розмові, ці проекти рішень містять жахливі помилки і взагалі можуть паралізувати роботу громади.

Наприклад, Віктор Литвинчук наполягає, що у назві повинно бути вказане слово «громада». Юрист нам пояснив, що згідно ст.8 Закону України “Про добровільне об’єднання територіальних громад”: “Найменування представницького органу місцевого самоврядування об’єднаної територіальної громади як юридичної особи складається з частини, яка є похідною від власного найменування населеного пункту, визначеного її адміністративним центром, у формі прикметника та відповідного загального найменування представницького органу місцевого самоврядування (сільська, селищна, міська рада).” Іншими словами використання слів “громада” або “об’єднана” буде перечити чинному законодавству.

До чого можуть призвести такі “консультації”?

Наші джерела в Тернопільській ОДА підтвердили підозри щодо непрофесійних консультацій та навіть наводять конкретні приклади їх наслідків. Так, за наполяганням пана Литвинчука, ще у 2015-му році громаду Колодного було зареєстровано як Колодненську сільську об’єднану громаду, а не Колодненську сільську раду, як має бути згідно законодавства. У результаті рахунки громади були заблоковані казначейством. Щоб вирішити цю проблему та допомогти громаді у грудні 2016-го у Колодне навіть виїжджали експерти та працівники ОДА.

 

Коментарі вимкнені.