У Тернополі вперше більше сотні скелелазів з усієї України застосовували рідку магнезію
Скелелази з усієї України долали траси у Тернополі. Традиційні змагання з болдерінгу «Рок-Тест» – лазіння по скелях висотою до 8 метрів – цього року зібрали 145 учасників. Такої кількості скелелазів у нашому місті одночасно ще не було, запевняють організатори.
Юрій Павкін, головний суддя змагань: «Наш центр вважається одним з найкращих у Західній Україні. І це дозволяє провести заходи такого масштабу. Усі 145 усаіників люди не вміщюються, через це вони приходять лазити на певну годину групами. І таким чином ми проводимо змагання».
Участь у змаганнях брали як скелелази-початківці, так і професіонали різного віку і статі. Бажаючі позмагатися з’їхалися не лише із заходу України, а й із Харкова, Києва, Одеси, Чернігова та Сум. Більшість болдерів змагаються у Тернополі вже не вперше.
Ольга Медвєдєва, учасник змагань (м. Київ): «Я не перший вже раз приїжджаю до Тернополя приймати участь у змаганнях. Мені тут дуже подобається, тому що тут така домашня атмосфера. І ці змагання цікавіші власне як болдерінг – приїхати, полазити, поспілкуватися з друзями, побачити їх, тому що ми не завжди перетинаємось, а лише іноді на скелях і на деяких великих змаганнях в Україні».
Юрій Бойко, учасник змагань (м. Івано-Франківськ): «Скелелазінням розпочав займатися десь з кінця 2004 року. Розпочалося це все з туризму. Тобто я потрапив у секцію по гірському туризму, ходив у гори. Рівень цих змагань росте завжди. А найкраще моє досягнення – це було 4 місце на змаганнях «Файне Місто Тернопіль»».
Анна-Марія Ковальчук, учасник змагань (м. Тернопіль): «Просто для себе займаюся. Навіть зараз заради інтересу буду дивитись, щоб якось пролізти. Тут іде техніка, далі – сила. Досить цікаво. Дуже класні виїзди. У нас були виїзди на скелі Довбуша, в яких я брала участь».
Суть болдерінгу, розповідає суддя змагань Юрій Павкін, – пролізти якнайважчі траси. Кожен маршрут позначений іншим кольором – від простого до складнішого. Проходять траси залежно від вікової та професійної категорій.
Юрій Павкін, головний суддя змагань: «У даному випадку скелелазіння, болдерінг – це короткі складні траси. Протягом змагання учасник має пролізти 5 максимально складних трас, які він зможе пролізти, плюс ще 5 якихось додаткових, так званих бонусних».
Змагання на штучному рельєфі цікаві, – в один голос запевняють скелелази. Здобутий на таких тренуваннях досвід потім використовують на відкритому просторі.
Юрій Бойко, учасник змагань (м. Івано-Франківськ): «Є змагання, які відбуваються на штучному рельєфі, і, скажімо, скелелазіння як первісний вид діяльності – це скелелазіння на скелях. Дуже багато зараз є сучасних спортсменів, які не виступають на змаганнях, але показують одні з найкращих результатів у світі на природніх скелях. Скелі дають більше можливостей для втілення своїх амбіцій. І я приділяю більше уваги скелям, аніж змаганням на штучному рельєфі».
Ольга Медвєдєва, учасник змагань (м. Київ): «Найбільше досягнення – це на скелях пролізти якісь важкі траси, болдерінги, – і побачити щось нове».
Ще однією особливістю цьогорічних змаганнях було застосування чи не вперше в Україні рідкої магнезії та кульок із неї, яку в основному використовують у розсипному вигляді. Як результат – безпека легень і незамагнежене повітря в залі, – наголошують організатори. Усі учасники, молодші 16 років, отримали шоколадні батончики у подарунок. А перший та сотий зареєстровані виграли призи від спонсорів турніру.
Довідка
Магнезія рідка є розчином, яким спортсмен мастить долоні або повністю кисті. Через декілька хвилин розчин повністю висихає, і руки спортсмена в магнезії. Перевагою є те що розчин забиває пори рук, і магнезії вистачає на більш тривалий час в порівнянні з порошковою магнезією. Рідка магнезія не розпиляється навкруги спортсмена як порошкова. В спортивних залах при заміні порошкової магнезії на рідку, завжди чисто і немає пилу.
Коментарі вимкнені.