Поляки навчатимуть тернопільську молодь працювати

Експертів з України відправлять в Польщу, щоб перейняти досвід політики зайнятості молоді. Проект фінансує благодійний фонд, тому участь у ньому буде безкоштовною.

– По статистиці в Тернополі більше тих, хто шукає роботу, ніж тих, які її знаходять, – говорить виконуюча обов’язки директора Тернопільського молодіжного центру праці Ірина Нестюк. – Тому і з’явилась ідея створення проекту „Пошук нових механізмів працевлаштування молоді”.

Організаторами проекту є ВМГО „Молодіжний центр працевлаштування” та Тернопільський молодіжний центр праці спільно з Тернопільським обласним осередком „Молодіжний центр працевлаштування”. Фінансує проект Благодійний фонд „Богдана Гаврилишина”, який виділив на поїздку 38500 грн.

– Ми відбиратимемо 15 експертів, які протягом п’яти днів вивчатимуть досвід роботи польських інституцій щодо зайнятості молоді, – розповідає керівник проекту, головний спеціаліст управління у справах сім’ї та молоді Святослав Абрам’юк. – Вони повинні виробити ряд нових механізмів реалізації політики зайнятості молоді в Україні. Базовим для вивчення стане Підкарпатський корпус добровільної праці. Це державна структура з реалізації політики зайнятості молоді в Польщі.

Пан Абрам’юк додав, що організатори планують знайти додаткові кошти та відправити всіх бажаючих експертів.

– Із Тернополя поїде два експерти, так як ми започаткували цей проект, – продовжує він. – Але хочеться, щоб з кожної області поїхав представник, який зміг би передати потім свій досвід.

Вимогами до експертів є активна громадська позиція та досвід роботи в організації, яка займається працевлаштуванням молоді. Учасники мають чітко розуміти проблеми працевлаштування молоді та мати бажання вивчити закордонний досвід їх вирішення, а ще бажано знати польську мову, каже пан Абрам’юк. Вибір Польщі для стажування він пояснює ефективною політикою працевлаштування. А молодим людям радить бути активними в пошуках роботи.

– Є агенції, які надають безкоштовні послуги щодо пошуків роботи, – додає пан Абрам’юк. – Проте, потрібно самому чітко визначитись з напрямком і подавати резюме у відповідні установи. Те, що на роботу влаштовують знайомих – теж правда, адже працедавець хоче бути впевненим у робітниках. За кордоном велику роль відіграють офіційні рекомендації, в нас це відбувається в усній формі. Також, багато працедавців вимагають досвід роботи, тому радимо студентам вже з третього курсу шукати місце праці для практики.

20 хвилин

Коментарі вимкнені.