Урочище «Данилова гора» на Тернопільщині відфестивалило на славу

Участь у фестивалі "Братина" взяв голова Тернопільської ОДА Степан Барна.
Участь у фестивалі “Братина” взяв голова Тернопільської ОДА Степан Барна.

XI Мистецько-краєзнавчий фестиваль «Братина» відбувся вчора в урочищі «Данилова гора» неподалік села Стіжок, що на Шумщині.

Традиційно розпочався захід святковим богослужінням у храмі Святої Трійці на Даниловій горі. В рамках фестивалю виступали фольклорні колективи, проведено Книжковий круглий стіл, діяло містечко майстрів та ярмарок фольклору і ремесел. Спеціальний гість фестивалю – рок-гурт «Гайдамаки». Всі охочі могли скуштувати  страви місцевої кухні. Повідомляє прес-служба Тернопільської ОДА.

bratyna2

Нагадаємо, назва фестивалю “Братина” походить від слова, яким у княжу добу називали чашу із двома ручками. Чашу часто використовували у військових походах, і вона символізувала перемир’я. Аби напитися із такого кухля, воїн повинен був покласти меч у піхви, що символізувало братання, тобто припинення боротьби.

bratyna3

Цьогоріч окрасою книжного столу стала прем’єра науково-популярної розвідки Петра Кралюка “Таємний агент Микола Гоголь, або Про що розповідає «Тарас Бульба»”. Автор ставить несподівані питання і дає на них вичерпні відповіді. Приміром: чому Микола Гоголь детально описує в своїх творах волинські міста Дубно та Шумськ, хоча офіційна біографія твердить, що письменник ніколи не був на Волині. Але чи справді варто довіряти офіційній біографії Гоголя? Чи був він тим, ким ретельно прикидався все життя? І нарешті – чи був Гоголь… Гоголем?

Ще одна прем’єра – збірка кіноповістей Сергія Синюка “Стежка до серця”. Текст, який дав назву цілій книжці, цікавий гостям цьогорічної “Братини” насамперед тим, що дія повісті відбувається якраз на фестивалі. Повість “Кіно і німці” – авторська версія того, як в середині шостого століття нашої ери виник Шумськ. Хоча цей текст має кілька часових планів і буде цікавий не тільки шанувальникам давньої історії.

Вперше на широкий загал показано елітарне енциклопедичне видання “Кременецький ботанічний сад. Словник-довідник” у якому поданий не тільки ретельний опис усіх рідкісних та корисних рослин, що ростуть на території саду, але й біографії його творців та співробітників, серед яких – чимало чільних діячів вітчизняної та світової науки. Кременецький ботанічний сад випустив і збірник лекцій з практичного садівництва “Господарюємо з розумом”, який буде корисним і пожиточним для кожного господаря нашого краю.

Коментарі вимкнені.